28 VI – XIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Jutro, 29 VI Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze Św. o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Taca na Stolicę Apostolską. Na Mszy Św. o godz. 18.00 modlimy się za ks. Piotra z racji Jego imienin i 40 rocznicy urodzin. Zapraszamy.
 2. Ostanie nabożeństwo czerwcowe we wtorek. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta podczas nabożeństw a w piątek dodatkowo od godz. 17.00.
 3. Za tydzień I niedziela miesiąca i spotkanie Grup Modlitewnych o godz.8.30. Jubileusz 50-lecia kapłaństwa o. Wacława Michalczyka franciszkanina naszego rodaka będzie za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.45.
 4. Od jutra rozpoczynają się 10-dniowe spotkania oazowe przy Parafii dla blisko 50 dzieci i młodzieży. Codziennie (poza wyjazdami) będzie dla nich Msza Św. w kościele o godz. 13.00. Za pomoc w przygotowaniu rekolekcji Oazowych dziękujemy Grupie Ojca Pio, Rycerzom Kolumba, Grupie Rodzin Nazaretańskich i p. Andrzejowi Skawińskiemu.
 5. W czwartek, 2 VII walne zebranie MPKS w Centrum Regionalnym o godz. 19.00.
 6. Z powodu epidemii nie będzie organizowana w tym roku Grupa 23 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. MPKS natomiast przygotowuje Obóz sportowo rekreacyjny na Słowacji od 9 do 16 VIII. Są już wszystkie wymagane pozwolenia i zabezpieczenie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. W ramach Obozu nauka pływania, gra w tenisa ziemnego, siatkówkę, piłkę nożną, chodzenie po górach i wiele innych atrakcji. Zainteresowanych zapraszamy za spotkanie w najbliższy piątek, 3 VII o 19.00 w Centrum Regionalnym. Zapisy na miejscu u trenerów Andrzeja Ostrowskiego i Arkadiusza Figury.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu przyjmuje na nowy rok akademicki kandydatów pragnących poświęcić się służbie Bożej w kapłaństwie. Tych, którzy odczytują w sobie głos Chrystusowego wezwania na drogę kapłańską, zapraszamy. Egzamin wstępny obejmuje znajomość podstawowych wydarzeń z historii Kościoła oraz prawd wiary i moralności chrześcijańskiej. Informacja w zakrystii.
 8. Wczoraj zakończyliśmy piątą ostatnią w tym roku turę I Komunii Świętej klas III. Za przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości dziękujemy ks. Piotrowi i s. Iwonie, kapłanom, siostrom Sylwii, Karolinie i Oldze, katechetom i wychowawcom. Rodzicom za dar ołtarza: pięć ornatów maryjnych i dar na misje (516+601+907+523+582=3129 zł.).
 9. W tym tygodniu została wymieniona w kościele w kruchcie skarbonka na ofiary na kościół. Poprzednia wymagała zmiany. Za zainstalowanie nowej dziękujemy p. Pawłowi Kaczmarkowi.
 10. Na San Giovanni Rotondo we wtorek złożyliśmy 341,60 zł. Na kaplicę bezimiennie 200 zł., 50 zł. i 100 zł. przelewem. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 11. W GOŚCIU NIEDZIELNYM min.: o Niezłomnym Zwoleniu i pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu ‘Nie ma jak u Mamy’ – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Zaczynamy od Sejn. Są też DOBRE NOWINY, KTÓŻ JAK BÓG i RYCERZ NIEPOKALANEJ.
 12. Księdzu Piotrowi i wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia a dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz wszystkim rozpoczynającym urlopy spokojnych i szczęśliwych wakacji. Gdziekolwiek będziemy wypoczywać – pamiętajmy o godności chrześcijanina i uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii.

21 VI – XII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Wczoraj pierwszy raz do swego serca Pana Jezusa przyjęły dzieci dwóch grup, dziś I Komunia o 10.00 następnej klasy. W sobotę kolejne tury I Komunii Świętej: kl. III B o godz. 10.00, kl. III D o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o godz. 16.00. Próby zgodnie z harmonogramem – jedna zmiana III D jutro ma próbę o godz. 19.00. Całą Parafię prosimy o modlitwę w intencji tych rodziców i dzieci.
 2. Codziennie Nabożeństwo do Serca Jezusa o godz. 17.30.
 3. We wtorek, 23 VI Nabożeństwo Ojca Pio o godz. 17.00. Prośby i dziękczynienia składamy na ołtarzu św. Józefa.
 4. W środę, 24 VII Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Msze Św. o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.
 5. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do pojednania z Bogiem i przyjęcia Pana Jezusa w komunii świętej. Będziemy dziękowali za szczęśliwy rok i prosili o błogosławieństwo na wakacje. Spowiedź święta w czwartek od 17.30 i Msza św. o godz. 18.00 (nie będzie Mszy Św. na zakończenie roku szkolnego w piątek).
 6. W sobotę całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu; po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Ducha Świętego i adoracja indywidualna do godz. 7.00. Szczególną modlitwą otoczymy naszą umiłowaną Ojczyznę. Zapisy na listę na stolikach za ławkami.
 7. Za tydzień Msza Św. o urodzaje i błogosławieństwo dla mieszkańców Mieczysławowa o godz. 8.30. Od przyszłej niedzieli w czasie wakacji chrzty będą o godz. 11.30 z wyjątkiem np. 12 VII o godz. 10.00.
 8. Ofiarę na kaplicę złożyli mieszkańcy Mieczysławowa 500 zł., Teresa Krawczyk 100 zł. i bezimiennie 200 zł.
 9. Z prasy GOŚĆ NIEDZIELNY i MIŁUJCIE SIĘ.
 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia a także wszystkim ojcom (23 VI) z racji ich święta składamy serdeczne życzenia.

14 VI – XI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Codziennie Nabożeństwo do Serca Jezusa z procesją Eucharystyczną o 17.30. Prosimy Grupy Modlitewne o organizacje procesji i dzieci do sypania kwiatków. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przygotowanie procesji Bożego Ciała: Grupom Modlitewnym, Akcji Katolickiej, Rycerzom Kolumba, Straży Pożarnej, Harcerzom ZHR, Pocztom Sztandarowym, Ministrantom, Młodzieży i Dzieciom. Dziękujemy Kapłanom i Siostrom Zakonnym.
 2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków i ziół na Mszy Św. wieczornej.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Msze o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Na Mszy o 18.00 przyjęcie nowych członków i modlitwa w intencji Straży Honorowej NSJ naszej Parafii. Odnowimy przyrzeczenia. Zachęcamy serdecznie do tej formy adoracji Serca Bożego. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę I Komunia Święta dzieci klasy III A ze Zwolenia o 10.00 i trzecich klas z Paciorkowej Woli o 11.30. Spowiedź święta dla tych dzieci i rodziców w czwartek o godz. 16.00. I Komunia Święta dzieci III C w niedzielę o 10.00. Spowiedź dla tych dzieci i rodziców w piątek o 16.00.
 5. W wakacje przy naszej parafii odbędzie się oaza dla dzieci i młodzieży w formie trybu dziennego. Zapraszamy wszystkie dzieci od 3 klasy SP. Oaza będzie trwała od 29 VI do 8 VII. Uczestnicy nocują w swoich domach, natomiast w ciągu dnia od godz. 10 do ok. 18 uczestniczą w zajęciach przy parafii takich jak: spotkania w małych grupach, Eucharystia, pogodne popołudnie, śpiew czy w niektóre dni wycieczki. Każdego dnia będzie posiłek. Koszt: 200 zł. Zapisy w zakrystii tylko do przyszłej niedzieli. 
 6. Msza Św. o urodzaje i błogosławieństwo dla mieszkańców Strykowic Grn. w przyszłą niedzielę o 8.30.
 7. Dziś ostatnie przed wakacjami katechezy dla dzieci i młodzieży na facebook’owej stronie parafialnej. Za przygotowanie filmów dziękujemy ks. Marcinowi, Siostrom Kapucynkom i alumnowi Piotrowi.
 8. W Pielgrzymce Apostolatu „MARGARETKA” do Wysokiego Koła w sobotę będziemy mogli uczestniczyć online od godz. 18.30: wysokiekolo.pl; zakładka: Msza online.
 9. Dziś o godz. 17.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny. Modlimy się za Żołnierzy Niezłomnych oraz Rodaków rozstrzelanych w czerwcu 1944 r. w Zwoleniu. Po Mszy Prelekcja historyczna prof. Marka Wierzbickiego i premiera filmu paradokumentalnego Bitwa pod Zwoleniem Przemysława Bednarczyka. Uroczystość rozpocznie się od złożenia wiązanek kwiatów przy pomniku Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu o godz. 16.00 (dojście od ul. Kilińskiego i Partyzantów) a pod Ścianą Straceń o 16.30 a zakończy Koncertem pieśni patriotycznych zespołu LUSTRO transmitowany online dla TVP. Zapraszamy.
 10. Ofiarę na kaplicę złożyła Zofia Goszczańska 300 zł. i bezimienna 150 zł. Bóg zapłać. Za tydzień modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej Parafii.
 11. Z prasy GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ, RÓŻANIEC, DOBRE NOWINY.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.