26 I – III NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. W najbliższy piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Rozpoczniemy Nabożeństwem do Ducha Świętego po Mszy wieczornej.
 2. W I sobotę miesiąca nabożeństwo o 17.30 do Niepokalanego Serca Maryi.
 3. W przyszłą niedzielę, 2 II obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy Świętej. Taca na zakony klauzurowe. Są jeszcze do nabycia gromnice – koszt 10 zł.
 4. Spotkanie Grup Modlitewnych w przyszłą niedzielę o 8.30 a także spotkanie mężczyzn zainteresowanych formacją i pracą Rycerzy Kolumba – w Centrum Regionalnym o godz. 18.00 (po Mszy wieczornej). Zapraszamy.
 5. Ofiarę na Kaplicę złożyli mieszkańcy Niwek 930 zł., Danuta Rokita – 50 zł., p. Zdzisław – 100 zł. i bezimienna – 200 zł. Bóg zapłać też za wszystkie ofiary składane po kolędzie na kościół i Kaplicę.
 6. Dom Kultury w Zwoleniu zaprasza na otwarcie wystawy „Jesień życia” malarstwa i rysunków Ks. Stanisława Drąga z jego zbiorów na najbliższy piątek, 31 I o godz. 16.30.
 7. Także w piątek w Kinie Świt Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Wokalnego, Chóru Kameralnego Domu Kultury i zaproszonych gości. Kino Świt, piątek, godz. 17.30. Podczas koncertu będą losowane płyty z kolędami! Wstęp wolny.
 8. Przeżywając obchody Roku św. Jana Pawła II rozpoczęliśmy zbiórkę naszych zdjęć z Papieżem i naszych zdjęć Papieża, by z racji 100-lecia urodzin powstał Portret Jubilata. Przypomnijmy: zdjęcia w kopercie z podpisanym nazwiskiem i telefonem przynosimy do zakrystii i po tygodniu z zakrystii odbieramy. Będą one elektronicznie przetworzone i w miniaturowej formie włączone w Portret Ojca Świętego i ewentualnie w powiększonym wymiarze utworzą Wystawę. Zapraszamy parafian i gości do włączenia się w to dzieło wdzięczności serc za Świętego Papieża. Jeżeli ktoś ma zdjęcie w ramce może przynieść go jak jest, my je wyjmiemy i włożymy z powrotem w ramki.
 9. W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską. W sobotę kapłani udadzą się do rodzin, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym czasie. Proszę zgłaszać w zakrystii.
 10. Z prasy GOŚĆ NIEDZIELNY , RYCERZ NIEPOKALANEJ, DOBRE NOWINY, KTÓŻ JAK BÓG, GŁOS OJCA PIO. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

19 I – II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Wzmożona modlitwa i nasza głęboka jedność z Bogiem wierzymy, że zaowocuje większym pojednaniem wszystkich wierzących w Chrystusa. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa dziś o 16.30.
 2. W czwartek, 23 I Adoracja i Nabożeństwo do Ojca Pio o godz. 17.00.
 3. Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. 18 maja bieżącego roku obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin wielkiego Papieża i Polaka. Z tej okazji powstaje wiele projektów obchodów tego Jubileuszu. Planujemy na przełomie kwietnia i maja uroczysty Apel Papieski i Koncert Jubileuszowy Zespołu z Podhala Góralska Hora. Chcemy też wykonać Portret Papieża Polaka z naszych zdjęć z Ojcem Świętym. Powstałby plakat, który stałby się dekoracją w naszej Świątyni a ze zdjęć Wystawa w Muzeum Regionalnym. Zatem prosimy każdego kto zechce, aby przyniósł zdjęcia własne czy rodziny z papieżem, czy zdjęcia samego papieża wykonane podczas spotkań z Nim. Zdjęcia w kopercie z podpisanym nazwiskiem przynosimy w niedzielę do zakrystii i po tygodniu odbieramy z zakrystii. My je zeskanujemy bez naruszania jakości. Jeżeli ktoś ma zdjęcie w ramce może przynieść go jak jest, my je wyjmiemy i włożymy z powrotem w ramki. Może to być sposób wyrażenia naszej wdzięczności za wielkiego Rodaka i za spotkanie z Nim. Zapraszamy parafian i wszystkich do stworzenia Portretu Jana Pawła II z każdym z nas.
 4. Dziś o godz. 15.00 w Kinie ‘Świt’ Tradycje Bożego Narodzenia w zwyczajach i wierzeniach ludu: Kolędowanie, Wigilia, Dzień Trzech Króli i Jasełka.
 5. W tym tygodniu będzie wydawana żywność zapisanym na listę MOPS-u w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2019 w czwartek i piątek 22 i 23 stycznia w godz. 8.00 – 15.00 w magazynach Caritasu przy kościele.    
 6. W piątek o 9.30 w Urzędzie Miasta Zwolenia odbędzie się obowiązkowe szkolenie w zakresie stosowania środków. Info dla rolników na gablotce.
 7. Rozpoczęliśmy zapisy na Bezpośrednie Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa na Kurs luty/marzec br. Info i zgłoszenia na stronie internetowej.
 8. Już wkrótce Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej i poświęcenie gromnic. Od dziś możemy nabyć gromnice – są wystawione za ławkami. Koszt 10 zł.
 9. Na Kaplicę złożyli ofiarę: p. Zofia – 100 zł. i bezimienna – 100 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane dziś i na kolędzie na naszą Świątynię i Kaplicę.
 10. W GOŚCIU NIEDZIELNYM skąd się bierze pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas na adorację Najświętszego Sakramentu? Jest też MAŁY GOŚĆ z plakatem Dawida Kubackiego i GŁOS OJCA PIO. Polecamy prasę katolicką.
 11. Najlepsze życzenia Księdzu Biskupowi Henrykowi – naszemu Pasterzowi i wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

ORGANIZATORZY i SPONSORZY  3. ZWOLEŃSKIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI

 

PATRONAT HONOROWY                                                                 PATRONAT MEDIALNY

J.E. ks. bp. Henryk Tomasik                                                                                CREDO, Zwoleń24            

ORGANIZATORZY

PARAFIA pw. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ZWOLENIU

URZĄD MIEJSKI W ZWOLENIU Burmistrz – Arkadiusz Sulima

STAROSTWO POWIATOWE ZWOLEŃ Starosta – Stefan Bernaciak

SPONSORZY

 1. Sławomir Okoń – NADLEŚNICTWO ZWOLEŃ
 2. Krzysztof Krawiec – KRAWIEC TRAKTOR
 3. Cezary Malinowski, Justyna Rusinowska – ZAKŁAD GARBARSKI MALTAN
 4. Irena Zawadzak – BANK SPÓŁDZIELCZY W ZWOLENIU
 5. Iwona Grzegorz Paszkiewicz – Fundacja FOLLOW ME i LOBO
 6. Andrzej Skawiński – PSB MRÓWKA
 7. Mieczysław Chmielewski – PRD
 8. Janusz Czapka – POMTECH
 9. Jarosław K. Figurski – AUTOCENTRUM
 10. Zdzisław Kramek – ZAJAZD FRASZKA
 11. Marek Chołuj – GMINNA SPÓLDZIELNIA W ZWOLENIU
 12. Grzegorz Lisowski – ELSAN
 13. Marian Bicz – ZOR
 14. Paweł Potucha – EXODUS
 15. Ryszard Urbanek – BOSCH SERVICE URBANEK

PARTNERZY

Zakon Rycerzy Kolumba, PH „Romex”, Dom Kultury w Zwoleniu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wilczowoli, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Paciorkowej Woli/Strykowicach Górnych, Liceum Ogólnokształcące w Zwoleniu, Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, Publiczne Przedszkole Nr 1 w Zwoleniu, Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu, Służba Medyczna Szpitala w Zwoleniu, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Józef Skrzypek ZTH SPEDYTOR, Witold Kornak PPUH, Anna Fiet – TRANS PLUS, Zespół SAYRON, Sylwester Szewczyk, PIEKARNIA Ryszard Głód Kazanów, Dariusz Bolek, Roman Kazirodek, Anna Wieczerzyńska, Mateusz Pindakiewicz, Paweł Kibil, Henryk Borowiecki, Paweł Domagała, Zdzisław Molendowski, Mieczysława i Mieczysław Chmielewscy, Zofia i Mieczysław Staszelowie, Edyta i Grzegorz Zyzkowie, Agnieszka i Mateusz Niezgodowie, Bogdan Dubil, Damian Depa, Wojciech Jargot, Marek Maciejczyk, Zespół Folklorystyczny Piątkowy Stok, Schola Parafialna, Siostry Kapucynki, Grupy Modlitewne.

 

12 I – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2020

 1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, powracamy myślą do naszego chrztu, który jest początkiem i fundamentem duchowego rozwoju i naszego zbawienia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego. Przyjęcie chrztu jest dla nas dużym zobowiązaniem. W modlitwie pamiętamy dziś o naszych rodzicach, chrzestnych i tych, którzy przekazywali nam wiarę. O 16.30 Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.
 2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, pozostające w bezpośredniej łączności z wydarzeniem Narodzenia Pańskiego.
 3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w całej Polsce w Orszakach Trzech Króli wzięło udział ponad 1 mln. 300 tys. osób. Przeszedł on ulicami 900 miejscowości w Polsce i 18 poza jej granicami. W zwoleńskim Orszaku uczestniczyło ponad 3 tys. dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy z radością podążali za trzema Królami aby oddać część Dzieciątku Jezus. Dziękujemy instytucjom i szkołom: młodzieży, dzieciom i WTZ-owi za przygotowanie pięknych jasełek, poloneza i posiłku. Dziękujemy za żywą szopkę i poczęstunek. Jednogłośnie miss orszaku została okrzyknięta Jessey – wielbłądzica, która Króla Baltazara XII dowiozła do naszego zwoleńskiego Betlejem i którą dzieci już zaprosiły na przyszły rok. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy organizatorom, sponsorom, partnerom oraz tym, którzy wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Uliczne jasełka są nie tylko świadectwem przywiązania do wiary, ale okazją do rodzinnego świętowania, które łączy pokolenia i pomaga zrozumieć istotę Bożego Narodzenia.
 4. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Grupy O. Pio.
 5. W najbliższy piątek do naszego miasta przybędzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Spotkanie odbędzie się w hali Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu w piątek, 17 I o godz. 16.00. Ze względów bezpieczeństwa oraz wymogów Służby Ochrony Państwa prosimy mieszkańców o wcześniejsze przybycie. Wejście na halę od ulicy Sienkiewicza od godz. 14.30. Zaprasza Burmistrz Zwolenia pan Arkadiusz Sulima.
 6. W Uroczystość Trzech Króli złożyliśmy na Dom Cenacolo w Brazylii 7684 zł. i 5 EURO a schola zebrała za kredę 3072,72 zł. Na Kaplicę na Cmentarzu złożyli ofiary Domicella Zakrzewska z Australii – 100 zł. i bezimiennie – 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej w tarnowskim i Sanktuarium bł. Karoliny Kózkównej w Zabawie w sobotę, 25 I.  Koszt 60 zł. Zapisy i informacja u pani Jolanty pod nr telefonu 508 338 029.
 8. Za tydzień modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła.
 9. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie księży po kolędzie. Z wizytą duszpasterską udamy się w następującym porządku: (odczytać z kartki).
 10. W Gościu Niedzielnym rozmowa o tym jak wychować wierzące dziecko, a także: na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia, dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby?
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 

06 I – OBJAWIENIE PAŃSKIE

 1. Dziękujemy ks. Zbigniewowi Kowalczykowi za głoszone Słowo Boże. Po Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek na Dom Wspólnoty Cenacolo dzieci ulicy w Salvador de Bahia w Brazylii.
 2. Uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce zwana Uroczystością Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Jest to dzień misyjny.
 3. Msza Święta za Parafian o 11.30 i rozpoczęcie 3. Zwoleńskiego Orszaku Trzech Króli. Parada rozpocznie się o 12.30 na parkingu obok kościoła. Na trasie przejścia będą cztery Stacje z kolędowymi Jasełkami przygotowanymi przez WTZ oraz dzieci i młodzież naszych Szkół. Każdy otrzyma barwną królewską koronę i kolędowy śpiewnik, aby włączać się we wspólny śpiew Nowonarodzonemu. Na Placu Kochanowskiego czeka nas błogosławieństwo Bożą Dzieciną oraz żywa szopka, fotka z wielbłądem, Polonez na 100 par i gorący poczęstunek. Organizatorzy: nasza Parafia, Urząd Miejski i Starostwo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do wzięcia udziału w hołdzie Bożej Dziecinie. Już teraz dziękujemy wszystkim życzliwie wspierającym Orszak Partnerom i Sponsorom. Przypominamy, aby nie parkować na ulicach: Lubelska, 3 Maja, Alei Pokoju, Krakowskiej i Placu Kochanowskiego.
 4. Ofiarę na Kaplice złożyło KŻR z Paciorkowej Woli Starej – 310 zł. Bóg zapłać.
 5. Z prasy katolickiej jest: Gość Niedzielny i bezpłatne gazety misyjne – bardzo bogato ilustrowane i opisujące tajemnice krajów misyjnych i pracy misjonarzy.
 6. Za chwilę poświęcimy kadzidło i kredę. Oznaczenie drzwi kredą jest publicznym wyznaniem naszej wiary, że tu mieszkają chrześcijanie. Przed kościołem można nabywać kredę rozprowadzaną przez rodziców naszej scholii. Ofiary przeznaczone będą na wyjazd formacyjny naszych scholanek.

 

 05 I – II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 2020

 1. Jutro, 6 I Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Msza Święta w intencji uczestników 3. Zwoleńskiego Orszaku Trzech Króli o 11.30 i potem przemarsz na Plac Kochanowskiego. W drodze będziemy uczestniczyć w czterech jasełkowych scenach przygotowanych przez WTZ oraz dzieci i młodzież naszych szkół. Każdy otrzyma barwną królewską koronę i kolędowy śpiewnik, aby włączać się we wspólny śpiew Nowonarodzonemu. Zapraszamy wszystkich dzieci, młodzież, dorosłych do wzięcia udziału w hołdzie Bożej Dziecinie. Na Placu Kochanowskiego czeka nas także żywa szopka, Polonez na 100 par i gorący poczęstunek oraz zapowiadany wielbłąd. Zapraszamy wszystkich w imieniu organizatorów, czyli naszej Parafii, Urzędu Miejskiego i Starostwa oraz licznych Partnerów. Prosimy kierowcóttw, aby jutro od rana nie parkowali na ulicach: Lubelska, 3 Maja, Alei Pokoju, Krakowskiej i Placu Kochanowskiego.
 2. Jutro Słowo Boże będzie głosił ks. Zbigniew Kowalczyk, który pracował na misjach w Brazylii a obecnie przebywa u nas. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na Dom Wspólnoty Cenacolo dzieci ulicy w Salvador de Bahia w Brazylii.
 3. Ksiądz Biskup i Fundacja Płomień Eucharystyczny zwrócili się do wiernych o włączenie się wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu w intencji polskich rodzin w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni Kościelnej. Chodzi o adorację jednej nocy z 3 na 4 dnia każdego miesiąca. W tym tygodniu adorację podjęli członkowie Grupy Ojca Pio, rodzina Lenartowiczów i inni. Chętnych prosimy o kontakt.
 4. Otrzymaliśmy zaproszenie dla wszystkich rodziców, szczególnie tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, na spotkanie „Twoja szczęśliwa rodzina”. Będzie ono okazją do pogłębienia wiedzy na temat praw rodziców do wychowania dzieci. Spotkanie będą prowadzić zaproszone osoby z Instytutu Na Rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris” oraz Centrum Życia i Rodziny. Spotkanie odbędzie się w środę, 8 I br. w Radomiu o godz. 17.00 w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego „ARKA” przy ul. Kelles-Karuza 19. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 5. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.45 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Po Koncercie zbiórka ofiar na cele statutowe Orkiestry.
 6. Stroje komunijne – przymiarki w Centrum Regionalnym wtorek, 14 I br.: chłopcy o 18.00, dziewczynki o 18.30. Wpłacamy zadatek w wysokości 50 zł.
 7. Na Kaplicę ofiarę złożyła osoba bezimienna 100 zł.
 8. Za pomoc stolarską przy kościele dziękujemy Andrzejowi Zawodnikowi. Bóg zapłać. Bóg zapłać.
 9. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie księży po kolędzie. Z wizytą duszpasterską udamy się w następującym porządku: (odczytać z kartki).
 10. Z prasy katolickiej jest: Gość Niedzielny i bezpłatne gazety misyjne – bardzo bogato ilustrowane i opisujące tajemnice krajów misyjnych i pracy misjonarzy.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

01 I ‘20 UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

Kochani Parafianie i Goście przyjmijcie na ten kolejny w życiu Nowy Rok serdeczne życzenia od wszystkich duszpasterzy.

Życzymy Wam pokoju serca, zdrowia, realizacji marzeń i planów, przyjęcia z zaufaniem i pokorą tego czym obdarzy nas Pan.

Niech Boże błogosławieństwo obfituje w nim i daje nadzieje na prawdziwe szczęście i pokój

a Maryja Święta Boża Rodzicielka otoczy naszą Ojczyznę i nas matczyną opieką i miłością.

Szczęśliwego Nowego Roku.