20 IX  – XXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Za wszystkie ofiary składane na kościół składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa o 16.30 w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej Parafii.
 2. W środę, 23 IX wspomnienie Ojca Pio. Nabożeństwo o godz. 17.00 i o 18.00 Msza Święta. W trakcie Nabożeństwa odczytujemy dziękczynienia i prośby, które na kartkach możemy zostawiać w pojemniku leżącym na ołtarzu Świętego Józefa.
 3. Krąg Biblijny jutro po Mszy wieczornej.
 4. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta wotywna do Ducha Świętego i rozpoczęcie całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu od Drogi Krzyżowej prowadzonej w ramach Rekolekcji ‘Przez Maryję do Jezusa’. Można zapisywać się na listę adoracji.
 5. W przyszłą niedzielę Rocznica Komunii Św. dla klasy 5 c ze Zwolenia o 12.45. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 17.30. Spotkanie Kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców za tydzień o godz. 17.00. Będzie poświęcenie Różańców i złożenie Deklaracji gotowości przystąpienia do formacji przed Bierzmowaniem oraz I spotkanie dla rodziców.
 6. Rozpoczynamy zapisy na Pielgrzymkę Różańcową do Wysokiego Koła na 3 X. Koszt 10 zł.
 7. Na kaplicę złożono bezimiennie ofiary 2 x po 100 zł. zł. Bóg zapłać.
 8. Podobnie jak w latach poprzednich prosimy wszystkich o modlitwę za kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Trzeba wziąć z koszyka modlitwę z imieniem Kandydata i w miarę możliwości wspomagać duchowo jego i rodziców. Karteczki są na stolikach za ławkami.
 9. Kino Świt za dwa tygodnie, 27 IX zaprasza na dobry film ‘Wojtyła. Śledztwo’. Godzina 19.30.  
 10. W GOŚCIU NIEDZIELNYM o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno tu oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością. Są dwa nowe nr L’oservatore Romano i DOBRYCH NOWIN. Do nabycia kalendarze parafialne na nowy rok.
 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

13 IX – XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Kwarantanna kapłanów naszej Parafii kończy się wraz z dzisiejszą niedzielą, 13 IX. Zapraszamy do naszej Świątyni począwszy od jutra Odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 IX. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, o 11.30 – suma z procesją Eucharystyczną, 17.00 i 18.00. Przyjdźcie, bo w Chrystusowych ranach jest nasze zdrowie. Wszyscy kapłani czują się dobrze. Kwarantanna sióstr przedłuży się choć obecnie jest już stabilnie i siostry wracają do zdrowia. Kościół będzie zdezynfekowany jeszcze dziś wieczorem. Na zakończenie Mszy Św. jutro błogosławieństwo Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Prosimy Grupy Modlitewne i Strażaków o przygotowanie procesji eucharystycznej.
 2. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Kościół modlitwą wszystkich wiernych chce wspomóc rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów i samych uczniów w wielkim zadaniu wychowania młodego pokolenia i dorastania na godnych obywateli i uczniów Chrystusa.
 3. O G Ł O S Z E N I E. Urząd Miejski w Zwoleniu realizuje Projekt „Inwentaryzacja urządzeń źródeł ciepła, eksploatowanych w każdym lokalu lub budynku położonym na terenie Gminy Zwoleń”. Inwentaryzacja będzie stanowiła podstawę opracowania harmonogramu ograniczenia emisji zanieczyszczenia powietrza, w tym projektów wymiany kotłów centralnego ogrzewania (na nisko emisyjne, ekologiczne), dofinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. W związku z tym, każdy właściciel lokalu lub domu, posiadający źródło ciepła, położonego na terenie Gminy Zwoleń, ma obowiązek wypełnienia i przekazania ankiety: Sołtysowi lub bezpośrednio do Urzędu Miejskiego lub przesłania e-mailem na adres: sekretariat@zwolen.pl do dnia 05.10.2020 r. Ankiety są do pobrania na stronie internetowej Zwolenia zwolen.pl link do ankiety: https://www.survio.com/survey/d/F2O7F6G0C2J8L7J6K Można też osobiście pobrać ankiety w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu lub od Sołtysa. Należy zaznaczyć, że firma NOVISTA działająca na zlecenie gminy nie pobiera od mieszkańców żadnych opłat związanych z ankietyzacją. UWAGA! Dla lokali lub budynków, których użytkownicy nie wypełnili ankiety, za sposób ogrzewania uznaje się wykorzystanie najbardziej emisyjnego źródła bezklasowego (nieekologicznego). Jak również  właściciele tych lokali nie będą mogli ubiegać się o środki finansowe na wymianę źródeł ciepła przy projektach unijnych realizowanych przez Gminę Zwoleń.      
 4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Sobota, 12 IX Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

Kochani Parafianie, kwarantanna nasza kończy się wraz z niedzielą 13 IX (włącznie).

Zapraszamy Was ponownie do naszej Świątyni począwszy od Odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego, który odbędzie się w poniedziałek, 14 IX. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.30 – suma z procesją Eucharystyczną, 17.00 i 18.00. Przyjdźcie, bo w Chrystusowych ranach jest nasze zdrowie.

Wszyscy kapłani czują się dobrze. Kwarantanna sióstr przedłuży się choć obecnie jest już stabilnie i siostry wracają do zdrowia.

Kościół będzie zdezynfekowany w niedzielę wieczorem.

Uczestnicy Rekolekcji 33 dniowych przez Maryję do Jezusa mają Msze Św. w poniedziałek, 14 IX o godz. 18.00 ( a nie 13 IX) i potem adorację Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej.

Maryjo, módl się za nami!

 

06 IX – XXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Badania na Koronawirusa osoby chorej wyszły dodatnie. Wszyscy księża i siostry naszej Parafii muszą zostać w izolacji.  Kościół ze względów bezpieczeństwa wiernych pozostanie niestety zamknięty. Prosimy o modlitwę za chorą Siostrę i za wszystkie osoby, które mogły się od Niej zarazić. Kapłani czują się zdrowo.We wszystkich nabożeństwach z naszej Świątyni możemy uczestniczyć online. Kto będzie uczestniczył w nabożeństwach obok kościoła komunię świętą może przyjąć duchowo.O stanie zdrowia Siostry i o otwarciu kościoła będziemy informować. Oddajemy Ci się Matko Boża pod Opiekę.
  PS
  W piątek, 4 IX jedna nasza Siostra ze zwoleńskiego Domu leżąca z gorączką wydawało się na przeziębienie po południu straciła węch i smak. Badanie na Koronawirusa nastąpiło jeszcze tego samego dnia wieczorem. O stanie zdrowia Siostry i o otwarciu kościoła będziemy informować.
  Polecamy chorych Matce Bożej i oddajemy się Jej pod Opiekę.
 2. Pierwsze spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. nastąpi w innym terminie niż planowaliśmy. Ogłosimy później. Prawdopodobnie nie odbędzie się spotkanie uczestników Rekolekcji 33-Dniowych w przyszłą niedzielę.
 3. We wtorek, 8 IX Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej, Msze Św. o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Modlimy się za rolników.
 4. W środę po Mszy wieczornej spotkanie grupy O. Pio (bez Księdza Opiekuna).
 5. W sobotę w Wysokim Kole Dzień Skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
 6. Za tydzień, 13 IX Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.30.
 7. Między innymi z racji na epidemię nastąpiła zmiana dat I KOMUNII w 2021 i 2022 R. Komunie Święte będą w soboty. Aktualne daty można sprawdzić na stronie Parafii: 08 V 2021 r. godz. 9.00 – PSP Zwoleń 3 A, 10.45 – PSP Zwoleń 3 C, 12.30 – 3 klasa Paciorkowa Wola. 15 V 2021 r. godz. 9.00 – PSP Zwoleń 3 B, 10.45 – PSP Zwoleń 3 E, 12.30 – PSP Zwoleń 3 D
 8. Zakończyliśmy zbiórkę elektrośmieci. Zebraliśmy kilka ton zużytego sprzętu. Na kaplicę złożono bezimiennie ofiarę 100 zł. Bóg zapłać.
 9. Grupie Pielgrzymkowej dziękujemy za przeprowadzenie nocnej Adoracji NS w Jedlni Kościelnej.
 10. Najlepsze życzenia wszystkich solenizantom i jubilatom.
 11. Pomódlmy się za chorych i o ustanie epidemii.

KOCHANI PARAFIANIE!

W PIĄTEK, 4 IX br. OTRZYMALIŚMY INFORMACJĘ, ŻE KSIĘŻA I SIOSTRY NASZEJ PARAFII MOGLI MIEĆ KONTAKT Z OSOBĄ ZARAŻONĄ WIRUSEM SARS-CoV-2. DLA BEZPIECZEŃSTWA WIERNYCH KOŚCIÓŁ ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY. CZEKAMY NA WYNIKI TESTÓW OSOBY CHOREJ. WYNIKI MOGĄ BYĆ W SOBOTĘ, 5 IX WIECZÓR LUB PÓŹNIEJ. JEŻELI WYNIKI BĘDĄ UJEMNE KOŚCIÓŁ ZOSTANIE OTWARTY.

WSZYSCY KSIĘŻA JAK DO TEJ PORY CZUJĄ SIĘ DOBRZE.

CAŁY KOŚCIÓŁ ZOSTANIE PODDANY DEZYNFEKCJI.

INFORMACJA DLA RODZIN PRAGNĄCYCH OCHRZCIĆ DZIECI W NIEDZIELĘ, 6 IX.

DZIECI MOŻNA OCHRZCIĆ W PARAFII PW. ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W ZWOLENIU W NIEDZIELĘ, 6 IX NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 10.30 LUB 12.00. NALEŻY SIĘ ZGŁOSIĆ DO WW PARAFII NAJLEPIEJ W GODZINACH 9.00-10.00 W SOBOTĘ ALE TAKŻE BEZPOŚREDNIO PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ CHRZCIELNĄ Z AKTEM URODZENIA DZIECKA.

MSZE ŚWIĘTE W CZASIE ZAMKNIĘCIA KOŚCIOŁA PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ZWOLENIU BĘDĄ SPRAWOWANE – MOŻNA POŁĄCZYĆ SIĘ PRZEZ INTERNET:

FACEBOOK: Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu

WWW. PARAFIAZWOLEN.PL wybrać: Transmisja

oraz TV GIGA kanał 322

W SOBOTĘ, 5 IX MSZY ŚW. O GODZ. 10.00 NIE BĘDZIE.

Z RADOŚCIĄ WITAMY W GRUPIE WIERNYCH PRAGNĄCYCH 
OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ NIEPOKALANEJ MARYI W ŚWIĘTĄ NIEWOLĘ MIŁOŚCI

POPRZEZ 33-DNIOWE PRZYGOTOWANIE I ZŁOŻENIE UROCZYSTEGO

AKTU OFIAROWANIA SIĘ JEZUSOWI CHRYSTUSOWI PRZEZ MARYJĘ

WG WSKAZAŃ ŚW. LUDWIKA MARII GRIGNION DE MONTFORT

W PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA 3 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

KOŚCIELE PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

(ZWOLEŃ UL. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO 30)

 

33-dniowy okres ćwiczeń duchowych do Aktu

33-dniowe rekolekcje są organizowane i animowane przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM według programu „Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję” opracowanego przez animatorów rekolekcji (A.i Z.Kozikowskich – autorów materiałów formacyjnych dla duchowych niewolników Maryi). Program ten został opracowany ściśle na podstawie „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort oraz klasycznych ćwiczeń duchowych ks. Fryderyka W. Fabera opartych o metodę św. Ludwika Marii. Program zawiera także nabożeństwa pokutne – bezpośrednie przygotowanie do Aktu Ofiarowania.

Opiekę duchową sprawuje Ks. kan. Bernard Kasprzycki – Proboszcz.

Przygotowania „33 DNI Ad Iesum Per Mariam” poprowadzą Anna i Zbigniew Kozikowscy, założyciele Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, inicjatorzy i animatorzy 33-dniowych rekolekcji w Polsce, odpowiedzialni za to Dzieło. Pani/Pana udział w tych rekolekcjach odbędzie się w trybie stacjonarnym (udział we wspólnych spotkaniach).

Rozpoczęcie rekolekcji nastąpi już 31 sierpnia (poniedziałek) o godz. 18.00 Msza św. + wprowadzenie na rekolekcyjną drogę + konferencja rekolekcyjna + zapisy (ostatni dzień) + przekazanie pierwszych materiałów rekolekcyjnych.

Po konferencji nastąpi odbiór osobistego Przewodnika rekolekcyjnego „33 Dni…” służącego do samodzielnej pracy podczas rekolekcji (z treściami do rozważań, modlitwami na każdy dzień rekolekcji i praktycznymi wskazówkami). Pozostałe dodatkowe materiały rekolekcyjne będą przekazywane w kolejnych etapach rekolekcji, a poświęcony łańcuszek niewolnika Maryi na rękę (zewnętrzny znak niewoli miłości Maryi), imienny certyfikat oraz pamiątkowy akt otrzyma Pan/Pani w dniu Aktu (3.10).

Nasze doświadczenia (i doświadczenia osób, które przeszły razem z nami te szczególne rekolekcje) potwierdzają, że przez 33 dni indywidualnej pracy duchowej, uzupełnianej treściami ze wspólnych spotkań (raz w tygodniu), można wypracować sobie styl życia w nieustannej łączności z Maryją. Uporządkować swoje życie, zacząć świadomie i dojrzale przeżywać swoją wiarę oraz nieustannie w niej wzrastać. Nawiązać szczerą i żywą relację z Maryją Niepokalaną i Jej Synem. Z wdzięcznością przyjąć łaskę stania się duchowym niewolnikiem Maryi i kroczyć drogą całkowitego zaufania i miłości. Droga ta daje początek nowemu życiu z Maryją, w Niej i przez Nią, w całkowitej … wolności!

Przygotowanie do spowiedzi (także generalnej)

Aby przystąpić do Aktu Ofiarowania siebie Bogu należy być w stanie łaski uświęcającej. Św. Ludwik Maria zachęca, aby była to spowiedź z całego życia. Spowiedź generalna nie jest warunkiem naszych rekolekcji, ale jest wskazana, jeśli kandydat na niewolnika Maryi wcześniej jej nie odbył lub upłynęły długie lata od takiej spowiedzi. 

Do spowiedzi generalnej trzeba się bardzo dobrze przygotować, dlatego w drugiej połowie rekolekcji przekażemy materiały, które ufamy mogą okazać się pomocne.

Wspólne spotkania

W 33-dniowym okresie w kilku terminach (poniżej: Harmonogram) odbędą się wspólne spotkania (Msza św. + Adoracja Najświętszego Sakramentu + konferencja) w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ZWOLEŃ ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30).

Wspólne spotkanie trwa 3 godziny, czyli tyle czasu, ile Pan Jezus w ukropie bólu wisiał za nas na Krzyżu. Każde spotkanie jest bardzo ważne.

Jeżeli zdarzy się, że uczestnictwo osobiste nie będzie możliwe w którymś ze spotkań, wtedy należy odprawić ćwiczenie duchowe indywidualnie oraz uczestniczyć w Eucharystii lub adoracji Najświętszego Sakramentu w miejscu swego pobytu. Jest to niezmiernie ważne, abyśmy łączyli się ze sobą duchowo.

Harmonogram wspólnych spotkań rekolekcyjnych

W ramach naszych przygotowań do całkowitego oddania się Maryi w niewolę miłości prosimy o zarezerwowanie sobie czasu w osobistym kalendarzu i udział we wspólnych spotkaniach w następujących terminach w 2020 r.:

– 31 sierpnia (poniedziałek) godz. 18.00 – Inauguracja rekolekcji: Msza św. wotywna o Duchu Świętym + Adoracja + konferencja „Wyzbyć się ducha tego świata”)

05 września (sobota) godz. 10.00 – 6.dzień przygotowań (Msza św.+Adoracja („Wyzbyć się ducha tego świata”)

13 września (Niedziela) godz. 17.00 – 14.dzień przygotowań (Msza św.+Adoracja+Konferencja „Poznanie samego siebie”)

– 19 września (sobota) godz. 10.00 – 20.dzień przygotowań (Msza św.+Adoracja+Konferencja „Poznanie Maryi Dziewicy”)

25 września (piątek) godz.18.00 – Msza św. + Droga Krzyżowa wg wizji bł. A.K. Emmerich. 

– 26 września (sobota) godz.10.00 – 27.dzień przygotowań (Msza św.+Adoracja+Konferencja „Poznanie Jezusa Chrystusa”)

– 02 października (piątek) godz.18.00 – Msza św.+ Nabożeństwo pokutne: modlitwa przebłagania za grzechy, skruchy w uniżeniu przed Bogiem. 

– 03 października 2020 r. godz. 09.00 Akt Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję w I Sobotę Miesiąca wg wskazań św. Ludwika Marii Grignion de Montfort

Wszystkie wspólne spotkania i nabożeństwa będą odbywały się w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ZWOLEŃ ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30).

Będą one dla nas nie tylko umocnieniem na rekolekcyjnej drodze, lecz także ubogaceniem w istotne treści. Maryja organizuje dla nas wszystko, co niezbędne i zaprasza nas, byśmy przyszli odebrać dobro z Jej Niepokalanych dłoni. Jeśli będziemy pragnąć obecności przy Niej, to Ona sama tak ułoży wszelkie niesprzyjające okoliczności, że będziemy mogli uczestniczyć w tych ważnych wydarzeniach! Świadectwa wielu rekolektantów to potwierdzają.

Niech nasze osobiste i wspólnie podejmowane rekolekcje przygotują nas nie tylko do zawierzenia siebie Maryi, ale także na drugie przyjście Chrystusa, które – jak zapowiada św. Ludwik Maria – będzie poprzedzone nadejściem wielkiego wieku Kościoła, będącego Wiekiem Maryi. To Ona ma nam objawić Jezusa przy ostatecznym Jego przyjściu, podobnie jak dała Go nam przy Narodzeniu! 

Jeśli zna Pan/Pani inne osoby, które także pragną doświadczyć głębokiego spotkania z Chrystusem oraz pogłębiać swoje życie duchowe w atmosferze jedności z Chrystusem przez Maryję bardzo prosimy przekazać link: 33-dni-przygotowan-do-calkowitego-oddania-sie-w-niewole-milosci-Jezusowi-Chrystusowi-przez-Maryje/

Zachęcamy też do wysłuchania audycji o legalnym niewolnictwie w XXI w.:   niewolnicyzmilosci.pl/

Z serca błogosławimy i życzymy niekończącej się duchowej radości, która staje się udziałem wszystkich szczerze poszukujących i przyjmujących Boga przez Maryję. 

  Z Panem Bogiem i Niepokalaną, Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM

niewolnicyZmilosci.pl 
pomaranczki.com

 

30 VIII – XXII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Dziś o godz. 12.45 Dożynki – dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory a mieszkańcom Niwek za przygotowanie wieńca dożynkowego. O godz. 16.30 Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.
 2. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Prosimy wszystkich rodziców o sprawdzenie czy dziecko jest zapisane na katechezę szkolną i zapraszamy na Mszę Św. za nauczycieli, rodziców i uczniów w przyszłą niedzielę: młodzież szkół średnich oraz klasy VII i VIII na 11.30, a dzieci na 12.45. Na tej Mszy Św. nastąpi też poświecenie tornistrów. Od przyszłego tygodnia każde dziecko będzie otrzymywało co niedziela obrazek z komentarzem do Ewangelii. Wypełniony rebus przynosimy do kościoła po tygodniu – będą losowane nagrody. Spowiedź św. w tym tygodniu w czasie nabożeństw a w piątek dodatkowo od 16.30. Zachowajmy religijną tradycję rozpoczęcia roku szkolnego z Bogiem.
 3. Z racji 81 rocznicy napaści Niemiec i Sowietów na Polskę oraz Powołania Polskiego Państwa Podziemnego Msza Św. w intencji Ojczyzny w przyszłą niedzielę, 6 IX o godz. 10.00.
 4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca, nabożeństwa o 17.30. Spowiedź w piątek o 16.30.
 5. Za tydzień I niedziela miesiąca spotkanie Grup Modlitewnych o 8.30. Całą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. Mirosław Bujak z Kamerunu, po każdej Mszy Świętej puszka na misje.
 6. Jutro rozpoczynają się 33-dniowe rekolekcje Do Jezusa przez Maryję w oparciu o Traktat o Doskonałym Nabożeństwie do NMP. Zapisy na rekolekcje jeszcze jutro. Zapraszamy wszystkich. Zaczynamy Mszą św. o godz. 18.00.
 7. Katolicka Organizacja Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw ‘Pro missio’ organizuje ponownie na rzecz Kościoła Misyjnego zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Można oddać stare telewizory, lodówki, komputery, telefony, baterie. Elektrośmieci trzeba przywieść do kościoła w czwartek lub w piątek do godz. 15.00 i złożyć koło budynku Caritas od strony plebanii. W piątek o godz. 15.00 zabierze je specjalistyczny samochód. Zachęcamy i przypominamy, że zbiórka trwa tylko dwa dni: czwartek i piątek 3 i 4 IX. Szczegóły na ulotkach.
 8. Z czwartku na piątek Grupa Pielgrzymki Pieszej nr 23 organizuje Adorację NS w Jedlni. Każdego kto chce włączyć się w modlitwę prosimy o kontakt do brata Romana pod numerem telefonu 600486776.
 9. W piątek na Jasnej Górze i w Gidlach dziękowaliśmy za Opiekę Maryi i modliliśmy się za naszą Ojczyznę i Parafię. Wczoraj zaś młodzież Oazowa i Liturgiczna Służba Ołtarza była u Matki Bożej w Skarżysku Kam. Dziękujemy ks. Marcinowi, Siostrze Iwonie, Sylwii i Adrianie za opiekę oraz wszystkim za współpielgrzymowanie.
 10. W tym tygodniu ofiarę na kaplicę złożyli bezimiennie 300 zł., 150 i 100 zł. oraz pielgrzymi autokarowej pielgrzymki na Jasną Górę 550 zł. Bóg zapłać.
 11. Z prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY, GŁOS OJCA PIO i DOBRE NOWINY. A w nich min. zbezczeszczenie Pomnika Chrystusa Zbawiciela czy Obrazu Matki Bożej to przykłady niektórych aktów wandalizmu, jakie uderzają, w to co dla katolików najświętsze. Środowiska lewackie są coraz bardziej agresywne i krok po kroku posuwają się do przodu, obserwując, na ile mogą sobie pozwolić. Trzeba podjąć działanie.
 12. Rozpoczynającym rok szkolny życzymy światła Ducha Świętego a solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

23 VIII XXI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. O godz. 16.00 Nabożeństwo Ojca Pio. Modlimy się za Ojczyznę i nasze rodziny oraz polecamy intencje jakie składacie do skrzynki na ołtarzu św. Józefa.
 2. W środę, 26 VIII Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.
 3. W czwartek Msza Święta od Grupy Biblijnej za siostrę Monikę z racji imienin o godz. 18.00.
 4. Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę w piątek o godz. 6.00. Msza Św. przed cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w intencji Pielgrzymów i naszej Parafii o godz. 11.00.
 5. W sobotę wyjazd oazy, ministrantów i scholi do Skarżyska Kam. na Dzień Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 8.30. Można się jeszcze zapisywać.
 6. Dożynki Parafialne – Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory będzie sprawowana za tydzień o 12.45.
 7. W najbliższy piątek, 28 VIII adoracja całonocna Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny i naszych Rodzin. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00. Zakończenie adoracji w sobotę, 29 VIII o godz. 6.00. Można się zapisywać na listę – leży na stoliku za ławkami.
 8. Zbliża się nowy rok szkolny. Msza Święta o szczęśliwy przebieg tegorocznej nauki i formacji będzie 6 IX za dwa tygodnie wraz z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych.
 9. Już w przyszły poniedziałek, 31 IX rozpoczynają się 33-dniowe rekolekcje Do Jezusa przez Maryję w oparciu o Traktat Doskonałego Nabożeństwa do NMP. Zapisy na rekolekcje oraz odbiór przewodników formacyjnych nastąpi po pierwszym wspólnym spotkaniu rekolekcyjnym. Akt Ofiarowania złożymy 3 października – w Pierwszą Sobotę Miesiąca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafii oraz na niewolnicyZmilosci.pl Zapraszamy do udziału!
 10. Ksiądz Biskup Ordynariusz mianował z dn. 1 IX naszego rodaka ks. Zbigniewa Kowalczyka proboszczem w Parafii Lubienia k/Starachowic. Gratulujemy i życzymy na drodze duszpasterzowania swoim parafianom wielu łask Bożych.Dziękujemy Mu też za posługę w naszej Parafii.
 11. Przypominamy w trosce o dobro swoje i bliźniego o obowiązku zasłaniania ust i nosa w autokarach i w świątyniach. Dla tych, którzy nie mogą wkładać maseczki w kościele komunię świętą będziemy udzielali na zewnątrz w głównych drzwiach świątyni.
 12. Ofiarę na kaplicę złożyła Bożena Figura 100 zł. oraz bezimiennie 100 i 50 zł. W zeszłą niedzielę na poszkodowanych w Libanie złożyliśmy 6288,50. Bóg zapłać osobom, które prowadziły zbiórkę i wszystkim ofiarodawcom.
 13. Jeszcze jutro w budynku Caritas będzie wydawana żywność osobom zapisanym na listę MOPS.
 14. Z prasy katolickiej do nabycia GOŚĆ N. i dwumiesięcznik KTÓŻ JAK BÓG. Polecamy też parafialny Kalendarz na nowy rok.
 15. Serdecznie dziękuję Grupom Parafialnym i wszystkim Parafianom za obecność, modlitwę i okazaną życzliwość z okazji proboszczowskich Jubileuszów. Dziękuję bardzo kapłanom, siostrom zakonnym, szkołom i instytucjom naszego miasta oraz oazie, scholi i ministrantom. Bóg zapłać.
 16. Siostrze Monice i wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

REKOLEKCJE 33 DNI AD IESUM PER MARIAM – DO JEZUSA PRZEZ MARYJĘ

33-dniowe rekolekcje Do Jezusa przez Maryję (AD IESUM PER MARIAM) to święty czas odnowy duchowej w naszym życiu, który prowadzi do decyzji, aby radykalnie zawierzyć się Matce Bożej po to, żeby potem z Nią przeżywać swoją wiarę i duchową drogę do Boga. Zwieńczeniem rekolekcji jest uroczysty Akt Ofiarowania się Jezusowi przez Maryję.

Od kwietnia 2016 r. w ramach wszystkich prowadzonych przez Wspólnotę DNM edycji rekolekcji swój akt ofiarowania złożyło blisko siedem tysięcy osób – by stać się duchowymi niewolnikami Jezusa i Maryi, z miłości.

Dla kogo są te rekolekcje?

Na rekolekcje zaproszone są wszystkie osoby, które pragną oddać się całkowicie Chrystusowi z miłości przez Niepokalane Serce Maryi. Osoby, które chcą nie tylko pogłębić swoją wiarę, ale także wzmocnić intensywność jej przeżywania. Osoby, które nie mają relacji z Maryją, a chciałyby Ją poznać i doświadczyć Jej macierzyńskiej miłości, zaufać Jej potężnemu wstawiennictwu. Osoby, które doświadczyły już potęgi Maryi i wiedzą, że Ona jest niezawodną „ostatnią deską ratunku”. Osoby, które mają pragnienie pogłębienia relacji z Maryją, a przez Nią z Jezusem. Osoby, które poznały już słodycz Serca Maryi, kochają Ją i pragną postawić „kropkę nad i”, oddając się Jej całkowicie do dyspozycji, aby Ona mogła doprowadzić ich i ich bliskich do … Nieba! 

Program rekolekcji

Program rekolekcji oparty jest na metodzie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort opisanej w „Traktacie o doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz zestawie ćwiczeń duchowych opracowanych odpowiednio przez ks. F.W. Fabera.

Treści „Traktatu…” zachwyciły wielu świętych i przyjaciół Boga i właśnie drogą całkowitego oddania siebie Bogu i Maryi w Świętą Niewolę Miłości poprowadziły ich do świętości.

Rekolekcje przygotowują do złożenia lub odnowienia uroczystego Aktu Ofiarowania siebie Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Bezpośrednie przygotowanie do tego Aktu stanowią dwa niezwykle ważne dla każdego z nas nabożeństwa pokutne: modlitwa przebłagania za grzechy w uniżeniu przed Bogiem oraz głębokie rozważanie męki Pana Jezusa według wizji bł. Anny Katarzyny Emmerich. Wielu uczestników rekolekcji wskazuje, że osobiste przygotowanie do spowiedzi generalnej oraz te dwa nabożeństwa były dla nich bardzo ważnym elementem ich przygotowań do złożenia Aktu Ofiarowania.

Przebieg rekolekcji

Rekolekcje rozpoczynają się konferencją „33 DNI Ad Iesum Per Mariam” wygłoszoną przez założycieli Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, animatorów rekolekcji, odpowiedzialnych za to Dzieło, Annę i Zbigniewa Kozikowskich. Animatorzy, czerpiąc ze swego doświadczenia w prowadzeniu tych przygotowań oraz z wielu świadectw rekolektantów przekazują ważne informacje dotyczące istoty 33-dniowych rekolekcji oraz dzielą się wskazówkami praktycznymi „Jak mądrze i roztropnie żyć w czasie odprawiania 33-dniowych rekolekcji?”. Po konferencji można się zapisać na rekolekcje i złożyć ofiarę rekolekcyjną (40zł). Każdy uczestnik rekolekcji otrzymuje wtedy m.in. swój osobisty przewodnik formacyjny pt. „33 dni AD IESUM PER MARIAM”, który będzie mu towarzyszył przez 33 dni ćwiczeń duchowych i prowadził „za rękę” dzień po dniu, krok po kroku.

Wspólne ćwiczenia duchowe odbywają się raz w tygodniu na spotkaniu w kościele. W pozostałe dni rekolekcji każdy uczestnik odprawia je indywidualnie wg wskazań zawartych w otrzymanym przewodniku formacyjnym. Są tu wszystkie modlitwy i treści niezbędne do odprawienia rekolekcji oraz wskazania praktyczne pomagające w przejściu wszystkich ćwiczeń duchowych.

Wspólne spotkania są nie tylko ubogaceniem w ważne treści – głoszone konferencje tematyczne, które wprowadzają na kolejny etap rekolekcyjnej drogi – ale także są umacniającym doświadczeniem spotkania Boga i Maryi we wspólnocie osób trwających w rekolekcyjnych trudach i łaskach. Wspólny udział w Eucharystii oraz prowadzonej adoracji Najświętszego Sakramentu w duchu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Przychodzimy, by razem z Maryją klękać przed Bogiem i prosić Go, aby udzielił nam potrzebnych łask na kolejne dni przez Tę, która jest Łaski Pełna. Każde takie spotkanie w klimacie spokojnej modlitwy, w uniżeniu, prowadzi nas do rozkochania swego serca w Bogu, do podjęcia głębokiej refleksji nad swoim życiem, nad potrzebą komunii z Bogiem, relacji z Maryją, potrzebą współpracy z łaską, by cieszyć się mocą Ewangelii czyli Dobrej Nowiny i skuteczną pomocą najlepszej, Najświętszej Matki.

Zakończenie rekolekcji

To ofiarowanie się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi jest poświęceniem się Bogu jak Maryja, przez Maryję, z Maryją i w Maryi. Jest to duchowe zawierzenie rozumiane jako dobrowolne i ufne poddanie Matce Bożej, a przez Nią oddanie się Bogu, by tak jak Ona, pełnić Jego Wolę w naszym życiu. Każdy uczestnik rekolekcji, po złożeniu swojego aktu ofiarowania otrzyma akt pamiątkowy, imienny certyfikat oraz łańcuszek niewolnika Maryi z Cudownym Medalikiem jako zewnętrzny znak swojej szczególnej przynależności do Boga i Maryi.

Rekolekcje w naszej parafii

Serdecznie zapraszamy na 33-dniowe rekolekcje w naszej Parafii Podwyższenia Krzyża.

Spotkanie „33 DNI Ad Iesum Per Mariam” odbędzie się w niedzielę 19 lipca br. po Mszy św. o godz. 17.00.

Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w poniedziałek 31 sierpnia 2020 r. Mszą św. wotywną o Duch Świętym o godz.18.00.

Zapisy na rekolekcje oraz odbiór przewodników formacyjnych „33 Dni AD IESUM PER MARIAM” nastąpi po konferencji w dniu 19 lipca, ewentualnie w dniu 31 sierpnia, po pierwszym wspólnym spotkaniu rekolekcyjnym.

Akt Ofiarowania złożymy 3 października – w Pierwszą Sobotę Miesiąca

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafii oraz na www.niewolnicyZmilosci.pl

Zapraszamy do udziału!

Ksiądz Proboszcz oraz Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM

 

16 VIII – XX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Dziś o 16.30 Nabożeństwo do Serca Jezusa.
 2. W czwartek, 20 VIII Msza Św. w intencji Księdza Proboszcza z racji 60 rocznicy urodzin, 35 rocznicy święceń kapłańskich oraz imienin o godz. 18.00 zamówiona przez Grupy Modlitewne.
 3. Wyjazd na Pielgrzymkę Chorych do Wysokiego Koła w sobotę o godz. 9.00. Są jeszcze wolne miejsca. Całość spotkania odbędzie się w kościele. Ze spowiedzi pielgrzymi niech skorzystają w tym tygodniu. Trwają zapisy do Częstochowy na 28 VIII. Prosimy do soboty opłacić autokar.
 4. W tym tygodniu w budynku Caritas będzie wydawana żywność osobom zapisanym na listę MOPS od wtorku do piątku (18-21 VIII) oraz w przyszły poniedziałek, 24 VIII.
 5. Za tydzień Nabożeństwo Ojca Pio o godz. 16.00.
 6. Muzeum Regionalne (budynek Centrum Reg.) do końca roku zaprasza do obejrzenia: 1920. Wystawa z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Muzeum czynne od wtorku do piątku w godz. 10.00-17.00, w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-16.00.
 7. Ofiarę na kaplicę na cmentarzu złożyły dwie osoby po 100 zł. Bóg zapłać.
 8. Odpowiadając na Apel Episkopatu Polski po Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek na poszkodowanych w Libanie.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

09 VIII – XIX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. W czwartek, 13 VIII Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30. Prowadzenie Chór parafialny Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 2. W sobotę, 15 VIII Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązujące nas do uczestnictwa w Eucharystii. Msze o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Poświęcenie ziół, owoców i kwiatów po każdej Mszy. O godz. 10.00 Msza Święta za Ojczyznę z racji 100 rocznicy Cudu nad Wisłą.
 3. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny (PPIS) w Zwoleniu w związku ze znacznym wzrostem ilości nowych zakażeń koronawirusem na terenie powiatu zwoleńskiego, przypomina o bezwzględnym obowiązku przestrzegania zasad reżimu sanitarnego tj. zakrywania ust i nosa, korzystania z rękawiczek jednorazowych lub środków dezynfekcyjnych w czasie przebywania w pomieszczeniach zamkniętych a także zakrywania ust i nosa podczas gromadzenia się skupisk osób na wolnym powietrzu, gdy zachowanie odstępu 1,5 m pomiędzy osobami nie jest możliwe. Liczba osób zarażonych zbliża nasz Powiat do tzw. strefy żółtej. Podobne wezwanie wiernych do przestrzegania obowiązku przeciw epidemicznego przesłał na Parafię Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
 4. II Apel Episkopatu Polski. W związku z tragiczną w skutki eksplozją materiałów wybuchowych w Bejrucie w dn. 4 VIII, w której zginęło ponad 150 osób, ponad 6 tys. jest rannych a szkody materialne opiewają na miliardy dolarów prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji i pomoc materialną w formie złożonych środków finansowych do puszek w przyszłą niedzielę, 16 VIII, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
 5. Odpowiadając na Apel Episkopatu w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek na Liban. Zbiórkę na kaplicę na cmentarzu przesuńmy z niedzieli na najbliższą sobotę, 15 VIII.
 6. Prace budowlane przy kaplicy na cmentarzu jak widzimy, szybko posunęły się do przodu. Właściwie zakończyliśmy na obecny plan zagospodarowanie terenu wokół kaplicy. Rozpoczynamy instalacje fotowoltaiki i klimatyzacji kaplicy. Pozostanie budowa niewielkiej dzwonnicy i całe wyposażenie wnętrza kaplicy. W sobotę, 15 VIII modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej Parafii.
 7. W zeszły czwartek przyjęliśmy na Parafii na poczęstunek obiadowy Pieszą Pielgrzymkę Podlaską. Za organizację poczęstunku dziękujemy Zofii Jakubowskiej, Mirosławie Marzec, Grażynie Zielińskiej i Halinie Kacperczyk.
 8. Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową chorych do Wysokiego Koła na sobotę 22 VIII i do Częstochowy na piątek, 28 VIII. Koszt odpowiednio 10 i 50 zł.
 9. Dziękujemy chórzystom naszego Chóru i wszystkim, którzy zorganizowali nocną adorację Pana Jezusa w tym tygodniu w Jedlni.
 10. Jest GOŚĆ N. i na pierwszej stronie zdjęcie naszych Sióstr Kapucynek i cały artykuł o budowie nowego Domu Dziecka w Wąwolnicy. Do nabycia też parafialny kalendarz na Nowy Rok.
 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 

02 VIII XVIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. W czwartek, 6 VIII Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.
 2. W tym roku Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę ze względu na panującą epidemię będzie miała inny charakter niż zwykle. Nieliczni tylko wyruszą na szlak pątniczy. Wszystkich zapraszamy do pielgrzymowania duchowego. Codziennie duchowy pielgrzym w miarę możliwości uczestniczy we Mszy Św. (może być Msza Św. radiowa), odmawia cząstkę różańca, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i duchowo łączy się w Godzinie Apelu Jasnogórskiego. W naszym kościele Apel będziemy śpiewać po Mszy św. o 17.30. Tematyka wszystkich rozważań będzie koncentrowała się wokół hasła pielgrzymki: Eucharystia – Wielka Tajemnica Wiary. Będziemy także wspominali 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II oraz 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. Wspominając Sługę Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego będziemy przygotowywali się do Jego beatyfikacji. Duchowe pielgrzymowanie pod opieką Matki Bożej w intencji Ojczyzny i naszych rodzin umocni w nas wiarę i doda siły do odważnego świadectwa o Panu Jezusie w każdej sytuacji.
 3. Planujemy wyjazd autokarem do Matki Bożej Jasnogórskiej na piątek, 28 VIII i chorych do Wysokiego Koła na sobotę, 22 VIII br. Od dziś można się zapisywać. Koszt odpowiednio 50 i 10 zł.
 4. W czwartek przez nasze miasto będzie przechodziła w formie sztafety Piesza Pielgrzymka Podlaska. Idzie tylko kilka osób w dzień, na noc wracają do domów. Ugościmy ich na plebaniach.
 5. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek dodatkowo od godz. 17.00.
 6. Rowerowa Pielgrzymka MPKS szczęśliwie dotarła na Jasną Górę i powróciła już do domów. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy p. Mieczysławowi Chmielewskiemu za organizację Pielgrzymki.
 7. Za przygotowanie w ubiegłą niedzielę Kaplicy św. Anny i otoczenia do sprawowania Mszy Św. dziękujemy p. Grażynie Zielińskiej, Mirosławie Marzec, Marii Markowskiej, Annie Mazur, Wojciechowi Jargotowi i Januszowi Kupisowi. Na tacę złożyliśmy 242 zł.. Bóg zapłać.
 8. Na kaplicę na cmentarzu i figurę św. Michała złożyła ofiarę Janina Kustra 250 zł. i Kazimierz Brzózek 100 zł. Bóg zapłać.
 9. Z prasy katolickiej: Gość N. oraz bezpłatne Misje Dzisiaj i dla dzieci Świat Misyjny. Możemy już nabyć kalendarz parafialny na Nowy Rok. A w nim kolejnych 12 kapliczek ze Zwolenia, Jedlanki, Niwek, Podzagajnika, Zielonki Starej, Nowej oraz Mierziączki. Koszt tylko 5 zł.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.