ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2021

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną Kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa,

Pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, Zapala w sercach wierzących  NADZIEJĘ  i radość

Jan Paweł II

Słowa św. Jana Pawła II którego przejście do Domu Ojca obchodziliśmy w Wielki Piątek dziś stają się mottem Wielkanocnych Świąt. Papież powiedział je do nas:

„Proszę was, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, (…) abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało, abyście od Niego nie odstąpili, abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest “największa”, która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu”. Kraków 1979.

Kochani Parafianie, Drodzy Internauci przyjmijcie Wielkanocne życzenia. W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych życzymy Wszystkim Rodzinom a szczególnie samotnym, chorym, cierpiącym, by spojrzenie na pusty grób utwierdziło nas w Chrystusowej wierze, dodało miłości i męstwa w kroczeniu do końca Jego drogami, byśmy nigdy nie zwątpili w Zmartwychwstałego, ale by każdego dnia dokonywała się w naszym życiu Jego Pascha i królowanie. Niech miłość zwycięża nienawiść.

On Zmartwychwstał i żyje, Alleluja Alleluja! Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

Ks. Proboszcz Bernard Kasprzycki

SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA WIELKANOC 2021

Moi Drodzy!

Wielkanocne spotkania ludzi ze Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem sprawiały, że doświadczali oni mocy Bożego Życia we wszystkich tajemnicach swojego życia.

Razem z Marią Magdaleną zawierzamy Bożej Miłości tych, którzy wytrwale i z ofiarną miłością przeżywają swoje życiowe powołania. Podążając do pustego grobu z Piotrem i Janem, dziękujemy za duchową moc ofiarowaną nam przez wszystkich żyjących w mocy Bożej łaski. Stając przy apostole Tomaszu, dziękujemy za każdego człowieka, który oddał życie Bogu, pokonując swoje zwątpienia i trudności w wierze.

Od uczniów idących do Emaus uczymy się wrażliwości serca i otwartości wiary na bliskość Pana. Dziękujemy wszystkim, na których zawsze możemy liczyć i którzy niosą pomoc w tym trudnym czasie samotności, choroby i oczekiwania na bezpieczne warunki życia.

Wsłuchując się w wyznanie miłości, poprzez które apostoł Piotr oddał całego siebie Jedynemu Kapłanowi, dziękujemy duszpasterzom, którzy byli sługami Bożego Miłosierdzia i opiekunami Bożego Życia w ludzkich duszach.

Niech czas Świąt Wielkanocnych, pomimo otaczających nas trudności, przyniesie umocnienie życia z Bogiem, utrwalenie pokoju i miłości pośród nas oraz odnowi nadzieję na owoce Bożej opieki.

Niech Matka Boża będzie orędowniczką naszych spraw i wyjedna naszej diecezji obfite owoce rozpoczynającego się w Niedzielę Miłosierdzia Jerycha Rodzin.

Wasz biskup Marek

WIELKI TYDZIEŃ