24 – 31.08.2020

MARIJA BISTRICA – MEDJUGORJE – MOSTAR – POCITELJ –  DUBROVNIK –  VEPRIĆ – SPLIT  – STARE HORY

 

  1. DZIEŃ 24.08. Poniedziałek: Wyjazd we wczesnych godzinach porannych (4,30), przejazd przez Słowację do hotelu na Węgry, obiadokolacja i nocleg. Po trasie Msza Święta.
  2. DZIEŃ 25.08. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do MARII BISTRICY. Msza Święta w SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŚNIEŻNEJ i wyjazd w dalszą drogę do MEDUGORJE. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  3. DZIEŃ 26.08. Środa: Śniadanie, przejazd na miejsce objawień – PODBRDO, wejście na górę. Spacer po MEDUGORJE, zapoznanie z Sanktuarium – kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Msza święta o godzinie 13,00 czas wolny do dyspozycji pielgrzymów. Obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.
  4. DZIEŃ 27.08. Czwartek: Śniadanie, wyjazd do DUBROVNIKA – pobyt w najpiękniejszym mieście nad Adriatykiem. Zwiedzanie rozpoczniemy Mszą Świętą a następnie zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem – Stradun, Katedra, Stary Port, Studnia Onufrego, czas wolny. Dla chętnych rejs wokół murów obronnych miasta i wyspy Lokrum (dodatkowo płatny). Powrót do Medugorje w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.
  5. DZIEŃ 28.08. Piątek: Śniadanie, Droga Krzyżowa na górze Kriżevac lub przy figurze Jezusa Zmartwychwstałego. Wyjazd nad morze – relaks i wypoczynek na plaży. Powrót do Medugorje, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.
  6. DZIEŃ 29.08. Sobota: Śniadanie, Msza Święta w Sanktuarium. Wyjazd do MOSTARU, zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem, Stary Most, Kujundziluk – ulica rzemieślników, czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie. W drodze powrotnej krótki postój (30 min) w miejscowości POCITELJ. Amfiteatralnie położone muzułmańskie miasteczko z meczetem oraz charakterystycznymi budynkami architektury muzułmańskiej – medresą, hamamem i karawanserajem. Po południu pobyt w Medugorje, czas wolny na zakup pamiątek, obiadokolacja i  udział w nabożeństwach wieczornych.
  7. DZIEŃ 30.08. Niedziela:: Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu, przejazd na Makarską Rivierę. Msza Święta w Sanktuarium VEPRIĆ (chorwackie Lourdes), przejazd do SPLITU, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, chwila czasu wolnego i dalsza droga na Węgry. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.
  8. DZIEŃ 31.08. Poniedziałek: Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację, Msza Święta w Bazylice Nawiedzenia NMP w Starych Horach. Po przekroczeniu granicy obiad. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA: 925 pln plus 200 euro płatne na miejscu w Bośni na wydatki związane z realizacją programu.

 

CENA ZAWIERA: transport klimatyzowanym autokarem; 2 noclegi w hotelu tranzytowym; 5 noclegów w pensjonacie w Medugorje; 7 śniadań i obiadokolacji; obiad w drodze powrotnej; w zwiedzanych miastach opiekę przewodnika lokalnego; opiekę licencjonowanego pilota; ubezpieczenie KL i NNW TuiR ERV; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Opieka duszpasterska, każdego dnia Msza Święta.

 

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument – dowód osobisty lub paszport. Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Warunki płatności: Zgłoszenia w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu – tel. 533016898.

Zaliczka 300 zł. przy zapisie – podajemy NN adres, PESEL i telefon kontaktowy. Reszta wpłaty w złotówkach na miesiąc przed wyjazdem na spotkaniu 26 VII ’20 o godz. 16.00 w Centrum Regionalnym ul. Kard. Wyszyńskiego 30, Zwoleń o godz. 16.00.

Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe DARIO – TOURS Dariusz Kleczaj;  26-613 Radom – Sadków 53;

tel: + 48 605 325 524;   biuro@dariotours.pl  www.dariotours.pl