TERMIN:  1-07.05.2020

 CENA: 1600zł + 420 USD

 

PIELGRZYMKA PARAFII NIEKŁAŃ K/STĄPORKOWA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Z KS. PROBOSZCZEM ZBIGNIEWEM ŚCIERSKIM. TELEFON 664-008-116.

ZGŁOSZENIA JAK NAJSZYBCIEJ!!!

Przy zapisie podajemy NN, adres, Pesel,

nr i datę ważności paszportu i telefon.

CENA OBEJMUJE:               

 • przelot samolotem: Kraków – Tel Aviv – Kraków,
 • samolot rejsowy; bagaż rejestrowany 23kg,
 • ubezpieczenie KL (40 tyś euro) i NNW (4 tyś euro) + pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe;
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem;
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***)pokoje 2-3 osobowe z łazienką;
 • wyżywienie według programu;
 • wjazd taksówką na Górę Tabor;
 • rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim;
 • rezerwacja mszy świętych;
 • Tour Guide – system nagłaśniający;
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • Tylko dla pielgrzymów z Parafii ze Zwolenia autokar z Niekłania do Krakowa i z Krakowa do Niekłania gratis.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 170 USD/os.;
 • napoje do obiadokolacji inne niż woda;
 • wycieczki fakultatywne m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”;
 • taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.

 

 • 130 USD – bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, usługi przewodnika, oddzielnie płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela. Opłata bezzwrotna i obligatoryjna
 • zastrzegamy sobie zmiany w programie na zasadzie przestawień kolejności zwiedzania.

 

 1. DZIEŃ 01.05.2020 PRZELOT – BETLEJEM – POLE PASTERZY           

Spotkanie na lotnisku Balice w Krakowie o godzinie 03:30. Odprawa paszportowa i bagażowa. Wylot do Tel Avivu o godzinie 05:50.  Przylot o godzinie 10:25. Odbiór bagaży. Przejazd na Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Betlejem. Zwiedzanie: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 1. DZIEŃ 02.05.2020 JEROZOLIMA – DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie KotelMaarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 30 USD/os).

 1. DZIEŃ 03.05.2020 GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu.

 Przejazd do Betlejem na nocleg i obiadokolację.

 1. DZIEŃ 04.05.2020 WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (17 USD/os), Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 1. DZIEŃ 05.05.2020 EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vashem. Jerozolima. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 1. DZIEŃ 06.05.2020 G. TABOR – TABHA-KAFARNAUM – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na północ Izraela. Góra Tabor – Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na miejsce Przemienienia Pańskiego. Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga. Dla chętnych degustacja Ryby św. Piotra (w cenie 20 USD/ os). Następnie przejazd na Górę Błogosławieństw. Na koniec rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Nazarecie/Tyberiadzie i zakwaterowanie oraz obiadokolacja.

 1. DZIEŃ 07.05.2020 NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika i Grota Zwiastowania, dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina.  Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański. Przyjazd na lotnisko. Odprawa bezpieczeństwa, bagażowa i paszportowa. Wylot do Krakowa o godz. 21:15. Lądowanie o godzinie 23:55. Zakończenie.