Pielgrzymka Turcja + Kapadocja 10 dni / 9 nocy

Termin: 17 – 26.09.2023

 

1 dzień PRZELOT

Zbiórka uczestników: Zwoleń, parking przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego,
ul. Kardynała Wyszyńskiego 30, pakowanie bagaży, transfer na lotnisko w Krakowie, odprawa biletowo – paszportowa, wylot do Stambułu godz. 17:10. Przylot do Stambułu godz. 20:30, odbiór bagaży, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

 

2 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Stambułu, jednego z najpiękniejszych miast świata, położonego nad Złotym Rogiem, na styku dwóch kontynentów. Spacer najpopularniejszą dzielnicą Sułtanahmet, w trakcie którego zobaczymy najważniejsze jej zabytki tj. Świątynię Mądrości Bożej – Hagia Sophia, Meczet Sułtana Ahmeda, zwany powszechnie Błękitnym Meczetem, Hipodrom, gdzie dawniej znajdował się bizantyjski tor wyścigowy dla koni i rydwanów, Obelisk Teodozjusza, Pałac Topkapi, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat oraz symbol miasta Most Galata, z którego widać Stambuł jak na dłoni. Przejście na jeden z najstarszych bazarów w mieście – Bazar Egipski (czas wolny). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Wyjazd w kierunku Kapadocji. Po trasie zwiedzanie stolicy Turcji –

Ankary (mauzoleum Atatürka – twórcy Republiki Tureckiej). Dalsza jazda w kierunku Kapadocji.
Po trasie przystanek nad Słonym Jeziorem (Tuz gölü), będącym jednym z największych zbiorników wodnych w Turcji. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień

Dla chętnych przed wschodem słońca lot Balonem ok. 1 godz. (ciepłe napojeprzekąski, certyfikat lotu i lampka szampanadod. ubezpieczenie – cena od 250 €). Powrót do hotelu.

 

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie fascynującej, chrześcijańskiej Kapadocji:

  • Derinkuyu – podziemne miasto, gdzie chrześcijanie chronili się podczas prześladowań
  • Goreme – skalne muzeum kościołów pod gołym niebem, znajdujące się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO
  • Dolina Pasabag, w której w odosobnieniu żyli mnisi w celach wydrążonych w skałach klasztory z idealnie zachowanymi freskami przedstawiającymi narodzinyżycie
    i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
  • Dolina Gołębi (Güvercinlik Vadisi – Pigeon Valley)

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Na życzenie grupy istnieje możliwość zorganizowania tureckiego wieczoru integracyjnego

w regionalnej restauracji w Kapadocji (przekąskiowocenapoje bezalkoholowe

i alkohole lokalne – bez limitu; dodatkowo płatne ok. 22 €/os.)

 

5 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Wyjazd w kierunku Pamukkale. Po trasie krótkie zwiedzanie
w Konyi starożytnego Ikonium (ważne centrum religijne i siedziba oraz miejsce grobu Mevlany – założyciela słynnego zakonu Wirujących Derwiszy). Przyjazd do Pamukkale, spacer trawertynowymi zboczami śnieżnobiałej wapiennej góry, dla chętnych kąpiel
w Basenie Kleopatry
 (dodatkowo płatne ok. 15 €). Zwiedzanie antycznego miasta Hierapolis: łaźnieamfiteatr, imponująca nekropoliaPlutoniumnimfeum oraz miejsce męczeńskiej śmierci Św. Filipa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

6 dzień

Śniadanie. Przejazd w kierunku Efezu. Efez to jedno z najlepiej zachowanych antycznych miast na świecie. W programie zwiedzania m.in.: imponujący amfiteatr, odeon, agora
biblioteka Celsusafontanna Trajana, pozostałości Bazyliki upamiętniającej Sobór Efeski
z 431 roku
. Następnie w Selcuku zobaczymy ruiny bazyliki Św. Jana z VI w. , gdzie znajduje się grób Apostoła Jana. Na pobliskim „Wzgórzu słowików” (Meryem Ana) zwiedzimy domek Matki Bożej – kaplicę, w której w miarę możliwości odprawimy Mszę Świętą.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

7 dzień

Śniadanie, czas wolny  całodzienny wypoczynek na plaży nad Morzem Egejskim.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

 

8 dzień

Śniadanie. Przejazd do Pergamonu, jednego z najpiękniejszych miast hellenistycznych. Zwiedzanie ruin stolicy słynnego królestwa. Przejazd do Troi, zwiedzanie miejsca legendarnej bitwy z „Iliady” Homera. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

9 dzień

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Stambułu. Czas wolny na terenie Wielkiego Krytego Bazaru, który posiada 64 ulice, ponad 4000 sklepów i 22 wejścia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

 

10 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Pożegnanie ze Stambułem – rejs statkiem po cieśninie Bosfor.

Przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Polski godz. 21:20. Przylot do Krakowa godz. 22:30, odbiór bagaży, transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

 

w każdym dniu Msza Święta
powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

WSZELKIE INFORMACJE

Tel. 660898425