14 IV – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dziś Niedziela Biblijna oraz początek XVI Tygodnia Biblijnego, modlimy się o otwarcie na Słowo Boże i czytanie Pisma Świętego w rodzinach.
 2. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza i modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Taca w całości będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Radomiu. Z tego powodu również za naszych ofiarodawców będziemy się modlić w czwartą niedzielę miesiąca, tj. 28 kwietnia.
 3. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski modlimy się w intencji obrony życia poczętego i każdego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci po każdej Mszy św. śpiewając Suplikacje.
 4. 16 kwietnia o godz. 17.00 w Centrum Regionalnym odbiór poprawionych strojów komunijnych.
 5. Przypominamy i zachęcamy do udziału w warsztatach rodziców nastolatków 27 kwietnia (sobota) od godz. 10. Adresatem warsztatów obok rodziców są także nauczyciele i osoby współpracujące z młodzieżą. Zapisy w zakrystii lub u s. Iwony.
 6. W odpowiedzi na prośbę rodziców w przyszłą niedzielę odbędzie się po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla 4 letniego Stasia Zielińskiego, mieszkańca Rawicy Starej, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną (Dystrofia Mięśniowa Duchenne’a) objawiającą się postępującym zanikiem mięśni. Jedynie Stany Zjednoczone oferują możliwość terapii, której wartość wynosi 15 mln zł. Zbiórka ta ma być wsparciem w zebraniu tej ogromnej kwoty koniecznej do przeprowadzenia terapii.
 7. W nowym Gościu N. m.in. o historii przyjęcia chrztu przez Polskę z racji na narodowe święto z tym wydarzeniem związane.
 8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 9. W tym tygodniu odszedł do Pana Krzysztof Molenda ze Strykowic Górnych, l. 64. Wieczny odpoczynek…

 

07 IV – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 1. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Czas szczególnej modlitwy za trwających w grzechach i potrzebujących pomocy. Niedziela Miłosierdzia to święto patronalne Caritas w Polsce. Mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego (zob. poniżej).
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia (przeniesiona z 25.03). Msze św. o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Możemy rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego na Mszy o godz. 18.00. Deklaracje wyłożone są na stolikach. Jutro przed Mszą św. osoby te wkładają część deklaracji z danymi do koszyczka (przyniesione będą one na ołtarz jako dar), a w trakcie Mszy św. złożą specjalne przyrzeczenie. Zachęcamy.
 3. Za tydzień XVI Niedziela i Tydzień Biblijny – Msza św. za Grupę Biblijną o godz. 10.00.
 4. Jutro nasza comiesięczna katecheza dla dorosłych, po ostatniej Mszy św., ok. g. 18.40. Kończymy omawianie Mszy św., więc będzie już możliwość składania pytań na piśmie do koszyczka na stoliku za ławkami. Zapraszamy.
 5. 04 kwietnia w Domu Kultury odbył się finał XIX edycji Regionalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Całość organizacji koordynowała Akcja Katolicka. W Konkursie wzięło udział 130 uczestników. Lista laureatów w ogłoszeniach w gablocie i w internecie. Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom za udział w konkursie dziękujemy. Dziękujemy również Akcji Katolickiej i Domowi Kultury za organizację Konkursu.
 6. W W. Piątek w czasie adoracji Krzyża zebraliśmy na Grób Pański w Jerozolimie 5068 zł. Bóg zapłać.
 7. Po Mszy św. zapraszamy na papieskie kremówki. Ofiary przeznaczone na działania statutowe naszego ZHR.
 8. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w oazach wakacyjnych. Szczegółowe informacje u ks. Marcina.
 9. Najbliższy Kurs Przedmałżeński odbędzie się od 7 do 9 czerwca. Zgłoszenia przez internet od 8 maja.
 10. W naszym Centrum Regionalnym odbędą się warsztaty pt. Bunt na pokładzie, których celem będzie budowanie relacji z nastolatkiem, zrozumienie świata dorastającej młodzieży, a także wyzwań, z jakimi się mierzą współcześni młodzi. Warsztaty poprowadzi p. Michał Frąckowicz, ojciec dwojga dorosłych już dzieci, doświadczony pedagog. Odbędą się one 27 kwietnia (sobota) w godz. od 10 do 15. Adresatem warsztatów obok rodziców są także nauczyciele i osoby współpracujące z młodzieżą. Koszt warsztatów to 60 zł. Zapisy w zakrystii lub u s. Iwony. Serdecznie zachęcamy.
 11. Na potrzeby parafii ofiarę 100 zł złożył Jan Celuch. Bóg zapłać.
 12. W Gościu N. m.in. o mało znanych faktach dotyczących powstawania „Dzienniczka” s. Faustyny.
 13. Przychylając się do prośby podajemy informację, że organizowane są warsztaty dla rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli, pedagogów pt. „Przełamanie barier niepełnosprawności drogą do sukcesu”. Odbędą się one 10 kwietnia o g. 10.00 w Kinie Świt.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Danuta Musielewicz ze Zwolenia, l. 92; Barbara Wolszczak ze Zwolenia, l. 77; Alicja Szewczyk ze Strykowic Górnych, l. 64; Henryk Jaskulski z Paciorkowej Woli Starej, l. 71. Wieczny odpoczynek…

 16. Warunki odpustu: Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

 

01 IV – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzenie i uświetnienie Uroczystości Wielkanocnych:

  • Za przygotowanie ciemnicy i grobu Jezusa oraz świąteczną dekorację s. Karolinie, s. Anicie, Przemysławowi Baranowi, Annie Trzaskowskiej, Marzenie i Dariuszowi Bolkom, Bogusławowi Wolskiemu, Jerzemu Konckiemu, Tomaszowi Krawcowi, Pawłowi Bremerowi, Teresie Pytlak, Andrzejowi Majowi, grupie św. O. Pio, członkom warsztatów modlitewnych;
  • Za przygotowanie i prowadzenie liturgii Wielkiego Tygodnia oraz adoracji wszystkim księżom, Siostrom Kapucynkom, ministrantom, scholii, Oazie, Domowemu Kościołowi i Kołom Żywego Różańca;
  • Za przygotowanie i prowadzenie śpiewu s. Karolinie, Annie Trzaskowskiej, Chórowi BETANIA, s. Adrianie;
  • Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwolenia, Jedlanki, Zielonki i Strykowic Błotnych za adorację i asystę;
  • Policji, Powiatowej Straży Pożarnej, Leśnikom, Rycerzom Kolumba, i ZHR-owi za organizację przejścia Drogi Krzyżowej; p. Ewie Gołdzińskiej.


 2. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwa o g. 17.30. Dla praktykujących pierwsze piątki (i soboty): jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, dopiero były spowiedzi, nie ma konieczności spowiedzi, wystarczy przystąpić tego dnia do Komunii św. Dzieciom karki pierwszopiatkowe będziemy podpisywali po Mszach św. Dla chcących się wyspowiadać będziemy do dyspozycji od g. 17.00.
 3. Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Codziennie Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Za tydzień Msza św. w intencji członków Caritas Parafialnej o 10.00. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na Caritas.
 5. W przyszłą niedzielę harcerze ZHR będą rozprowadzali kremówki papieskie. Ofiary przeznaczone na ich działania statutowe.
 6. Na kwiaty do Grobu KŻR Macieja Zagożdżona złożyło 300 zł, 300 zł na misje i 300 na potrzeby parafii. Na kościół ofiarę 200 zł złożył Józef Lenartowicz. Bezimiennie na kwiaty do Grobu Pańskiego złożono 300 zł, dwie ofiary po 200 zł oraz po 100 zł. Bóg zapłać.
 7. Z prasy jest świąteczny Gość Niedzielny, nowe Dobre nowiny. Jest także nasze najnowsze CREDO (jeszcze ciepłe).
 8. Wszystkim Parafianom, Gościom, solenizantom i jubilatom składamy jeszcze raz najlepsze życzenia świąteczne.
 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Jan Kwiatkowski z Janowa, l. 75. Wieczny odpoczynek…

 

24 III – NIEDZIELA PALMOWA – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Przeżyjmy ten czas w większym zjednoczeniu z Bogiem na modlitwie, szczególnie poprzez uczestnictwo w nabożeństwach Triduum Paschalnego i adoracjach.
 2. Dziś po Mszy św. o 12.45 rozstrzygnięcie konkursu na wykonaną palmę. O 16.15 Gorzkie Żale, a po Mszy św. nabożeństwo o. Pio z adoracją Najświętszego Sakramentu i możliwością spowiedzi do godz. 19.00.
 3. Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. Jedyna Msza Święta tego dnia koncelebrowana przez wszystkich kapłanów o godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do 22.00.
 4. Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Słowa, adoracja Krzyża i obrzęd Komunii Świętej rozpocznie się o 16.00. O 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Po ceremoniach oddanie czci Krzyżowi i śpiew Gorzkich Żali oraz adoracja Pana Jezusa w Grobie do 23.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie o 20.00. Krzyż poniosą wszystkie stany i grupy naszej parafii. Lista wywieszona jest w gablotach. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 5. Wielka Sobota – poświęcenie ognia, wody i Eucharystia o godz. 19.30. W Wielką Sobotę święcimy pokarmy: w kościele od 8.30 do 12.00, a na wioskach od 9.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc – do Rezurekcji. Początek adoracji Strażaków w Wielką Sobotę o 22.00. Wodę święconą bierzemy z kruchty kościoła.
 6. Wielkanoc – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Rezurekcja w intencji parafian o godz. 6.00. Kolejne Msze Święte o 8.30; 10.00 – Msza św. z chrztami; 11.30 – w intencji małżonków; 12.45 i 17.00. Na Mierziączce o 14.30.
 7. II Dzień Świąt – Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na KUL.
 8. Wielki Tydzień, a przede wszystkim Wielkanoc z Rezurekcją to manifestacja naszej wiary. Włączmy się czynnie w modlitwy, śpiewy, w procesję rezurekcyjną oraz adoracje Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich i młodzież i dzieci. Zadbajmy też o krzyże i kapliczki przydrożne.
 9. Adoracja Kół Żywego Różańca w Wielki Czwartek po Mszy św.; Młodzieżowa – w Wielki Piątek o 22.00. Liturgia Jutrzni – Czwartek, Piątek i Sobotę o 7.30 i rozpoczęcie adoracji indywidualnej.
 10. Spowiedź święta podczas wszystkich nabożeństw: dziś dodatkowo jeszcze od 18.00 do 19.00, od jutra do środy w czasie nabożeństw. W czwartek i piątek o 7.00. Plan Wielkiego Tygodnia na gablotach i stronie internetowej.
 11. Sprawy kancelaryjne załatwiamy do środy. Konferencja chrzcielna w środę o 19.00 w Centrum Regionalnym.
 12. Zbiórka wszystkich ministrantów w czwartek o godz. 9.00.
 13. Odbiór strojów komunijnych 02.04 (wtorek) w Centrum o godz. 18.30 chłopcy, o 19.00 dziewczynki.
 14. W Nocnej Drodze Krzyżowej do Wysokiego Koła uczestniczyło 180 osób. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, a za organizację i prowadzenie ks. Piotrowi Popielowi oraz Romanowi Kazirodkowi, Małgorzacie i Tomaszowi Kaczmarczykom, Dariuszowi Bolkowi i Rycerzom Kolumba, Dorocie Szpak, Siostrom oraz wszystkim porządkowym, a także Policji za zabezpieczenie przemarszu. Bóg zapłać.
 15. Ofiary złożyły KŻR Wandy Pająk z Annowa 200 na dekoracje i 200 na misje; KŻR z Zielonki Starej 200 zł na dekoracje i 200 zł na misje; Mieszkańcy Mieczysławowa 300 zł na dekoracje; bezimienna na dekoracje 100 zł i 50 zł; bezimienna na Caritas 100 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 16. Dziś w Gościu N. dodatek z modlitwami i medytacjami na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia. Jest Mały Gość oraz Różaniec.
 17. KOMUNIKAT
 18. Drodzy Siostry i Bracia, Czcigodni Księża,

  Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, tegorocznym obchodem Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do wielkiego Jubileuszu dwutysiąclecia naszego Odkupienia, który będziemy przeżywać w 2033 roku. Niech ten czas będzie naszym szczególnym dziękczynieniem i uwielbieniem Trójcy Świętej za dzieło Odkupienia.

  Biskup Marek

 19. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa.
 20. W tym tygodniu odeszli do Pana: Tadeusz Dziedzic ze Strykowic Błotnych, l. 85 i Stanisław Domański z Linowa, l. 76. Wieczny odpoczynek…

 

17 III – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne – czas szczególnego działania Ducha Świętego i otwarcia na Słowo Boże. Prowadzi je ks. prof. Marek Chmielewski. Jutro i we wtorek nauki ogólne o 7.00, 9.00 i 17.00. Nauki stanowe: dla kobiet jutro, a dla mężczyzn we wtorek o 18.00. Nauki dla młodzieży szkół średnich i studentów poniedziałek i wtorek o 19.00. W środę o 9.00 Msza św. dla starszych i chorych z sakramentem namaszczenia. Spowiedź wielkanocna w środę od 15.00 do 18.00, w czwartek w godz. 9.00-12.00 i 15.00-18.00. W dni spowiedzi korzystajmy z nabożeństw pokutnych. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatni tydzień przed świętami. We wtorek taca rekolekcyjna. Modlimy się za nasze rodziny o dobrą spowiedź świętą i owoce rekolekcji.
 2. We wtorek uroczystość św. Józefa, Msze św. o godz. 7, 9, 17 i 18.
 3. Do chorych udajemy się w środę, 20 III od godz. 10.15 i od 15.00. Prosimy zgłaszać adresy chorych.
 4. Dziś o godz. 18.00 w Centrum Regionalnym odbędzie się wykład „Proces i męka Jezusa w świetle historii” dr. hab. Pawła Madejskiego. Przygotowując się do przeżycia Wielkanocy, warto poznać dotychczasowe ustalenia historyków o ostatnich dniach Jezusa przed Jego Zmartwychwstaniem. Nie będzie to ujęcie teologiczne czy biblijne, ale właśnie spojrzenie na te wydarzenia z pozycji historycznej z ostatnich lat badań nad tym zagadnieniem. Organizatorem jest Muzeum Regionalne i nasza Parafia. Zapraszamy.
 5. W piątek wyrusza Nocna Droga Krzyżowa z parkingu przy kościele o godz. 17.00. Zapisy do czwartku rano, żeby móc wszystkich ubezpieczyć. Konieczność kamizelek odblaskowych. Przy zapisie podajemy nr PESEL. Wpisowe z ubezpieczeniem i koszt autokaru 20 zł.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Procesja z palmami o godz. 12.45. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną. W konkursie mogą wziąć udział palmy wykonane własnoręcznie, indywidualnie albo zbiorowo. Za tydzień po Mszy wieczornej ok. 17.45 Nabożeństwo Ojca Pio i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Do 24 marca po Mszy św. o godz. 17.30 (lub 17.00) modlimy się nowenną za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Z tej racji litania do św. Józefa jutro po Mszy św. o godz. 9.00.
 8. W zakrystii zapisujemy miejsca poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.
 9. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, szczególnie modlimy się za ofiarodawców. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę i za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii.
 10. Ofiary na dekorację Groby Pańskiego złożyły: KŻR ze Zwolenia Mirosławy Marzec na dekorację 400 zł., na misje 600 zł; KŻR Barbary Mazur 300 zł na dekoracje i 300 zł na misje; KŻR Danuty Kowalczyk z Podzagajnika 200 zł na dekoracje i 200 zł na misje; KŻR Elżbiety Czerniak ze Zwolenia 400 zł na dekoracje i 200 zł na misje; KŻR Elżbiety Przybysz na dekoracje 200 zł, na Caritas 210 zł i na misje 200 zł; KŻR z ul. Słowackiego Ewy Pęksyk 200 zł na dekoracje i 300 zł na misje; Grupa Modlitwy św. o. Pio 120 zł na dekoracje i 200 zł na misje; bezimiennie na kwiaty do Grobu 200 i 100 zł i bezimiennie na kościół 50 zł. Bóg zapłać.
 11. Dziś w Gościu N. m.in. wyjaśnienie, o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. Są też Wiadomości Straży Honorowej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 13. W tym tygodniu odeszli do Pana: Marek Adamiec, l. 54; Mirosław Kącki, l. 60, obaj ze Zwolenia; Jadwiga Gregorczyk z Mierziączki, l. 74. Wieczny odpoczynek…

 

10 III – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się nasze Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. prof. Marek Chmielewski, wykładowca teologii duchowości na KUL, wielu znany z Radia Maryja i TV Trwam. Do chorych w domach udamy się w przyszłą środę, 20 III – prosimy zgłaszać adresy chorych. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce i na stronie internetowej. Módlmy się o jak największe owoce rekolekcji i spowiedzi świętej oraz w intencji naszego Rekolekcjonisty.
 2. Za tydzień 17 marca o godz. 18.00 w Centrum Regionalnym odbędzie się wykład „Proces i męka Jezusa w świetle historii” dr. hab. Pawła Madejskiego. Przygotowując się do przeżycia Wielkanocy, warto poznać dotychczasowe ustalenia historyków o ostatnich dniach Jezusa przed Jego Zmartwychwstaniem. Nie będzie to ujęcie teologiczne czy biblijne, ale właśnie spojrzenie na te wydarzenia z pozycji historycznej z ostatnich lat badań nad tym zagadnieniem. Organizatorem jest Muzeum Regionalne i nasza Parafia. Zapraszamy.
 3. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP abpa St. Gądeckiego, od 16 do 24 marca po Mszy św. o godz. 17.30 (lub 17.00) będziemy się modlić nowenną za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Polegać ona będzie na odczytaniu intencji na dany dzień oraz odmówieniu „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i modlitwy w intencji Ojczyzny ks. Piotra Skargi.
 4. Rozpoczynamy zapisy na Nocną Drogę Krzyżową ze Zwolenia do Wysokiego Koła – trasa liczy 24 km. Wyjście spod kościoła w Zwoleniu w piątek, 22 III o godz. 17.00 i dojście na północ do Matki Bożej w Wysokim Kole. Zakończenie Mszą Świętą o 24.00 i powrót autokarem. Mogą pójść wszyscy, którzy czują się na siłach. Idziemy kolumną. Konieczność kamizelek odblaskowych. Zapisy w zakrystii – podajemy PESEL. Wpisowe z ubezpieczeniem (wszyscy muszą być ubezpieczeni) oraz koszt autokaru 20 zł.
 5. W Wielką Sobotę święcimy pokarmy na stół wielkanocny. Prosimy zgłaszać adresy, gdzie będzie święcone.
 6. Z racji Świąt Wielkiej Nocy modlimy się za nasze rodziny szczególnie za małżeństwa obchodzące swe Jubileusze małżeńskie, te okrągłe, ale nie tylko. Zapisujemy Msze św. na Wielkanoc na g. 11.30.
 7. Ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego złożyły: KŻR z Jedlanki Anny Lenartowicz 200 zł na dekorację i 200 zł na misje; KŻR Elżbiety Wiśniewskiej 400 zł na dekoracje i 400 na misje; KŻR Jolanty Konckiej 150 zł na dekoracje, 400 zł na misje; KŻR ze Zwolenia Jolanty Kwapisiewicz na dekoracje 200 zł, na misje 200 zł i 200 zł na potrzeby parafii, KŻR Marii Rusinowskiej ze Zwolenia 300 zł na dekoracje i 300 zł na misje, KŻR z Podzagajnika Wandy Michalczyk na dekorację 200 zł i 200 zł na misje; KŻR z Zielonki Nowej 500 zł na misje i 400 na dekoracje; KŻR ze Zwolenia Bożeny Kołacz 280 zł na misje i 280 na dekoracje; KŻR Janiny Lewikowskiej z Niwek 250 zł na misje i 250 zł na dekoracje. Bezimiennie na kościół złożono 100 zł; 400 zł, dwie ofiary po 200 zł oraz 100 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.
 8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, szczególna modlitwa za dobrodziejów i ofiarodawców naszej Parafii.
 9. W Gościu Niedzielnym m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła oraz o roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i sposobie jego wyboru.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: Zdzisław Chołuj z Zielonki Starej, l. 64; Hanna Pękala ze Zwolenia, l. 71; Kazimierz Szczechowski ze Strykowic Górnych, l. 85. Wieczny odpoczynek…

 

03 III – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o 16.15. Drogi Krzyżowe w piątek o zwykłej porze dla dzieci o 16.00 i dla młodzieży o 18.40, dla wszystkich o 17.15.
 2. W poniedziałek 4 III uroczystość św. Kazimierza, patrona naszej diecezji. Msze św. o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.
 3. Jutro, pierwszy poniedziałek miesiąca, a więc po ostatniej Mszy św. ok. 18.40 nasza comiesięczna katecheza dla dorosłych. Zapraszam
 4. We wtorek Msza św. imieninowa w intencji s. Adriany o godz. 18.00.
 5. W środę 06.03 rozpoczynają się nasze rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych, potrwają do piątku 08.03. Dzieci klasy I-III będą miały spotkania w kościele Zesłania Ducha Świętego, zaś klasy IV-VIII w naszym kościele. U nas rekolekcje poprowadzi ks. Dominik Tkaczyk. Klasy VII i VIII mają swoją naukę o godz. 9.30, zaś klasy IV-VI o 11.30. Klasy są przyprowadzane do kościoła ze szkoły. O godz. 18.45 (środa i czwartek) będzie dla nich dodatkowo, szczególnie dla kandydatów do bierzmowania, również spotkanie modlitewne. Młodzież szkół ponadpodstawowych będzie miała swoje nauki w ramach rekolekcji dla dorosłych. Ogarniamy modlitwą rekolekcjonistów i dzieci.
 6. W tym tygodniu mamy I czwartek miesiąca, nabożeństwo o g. 17.30.
 7. Dzień skupienia dla pracowników Służby Zdrowia odbędzie się 9 marca 2024 r. (sobota) w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Plakat w gablocie. Początek o godz. 9.45.
 8. Dzień Skupienia nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty w niedzielę 10 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Rozpoczęcie o godz. 9.00.
 9. Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą palmę własnoręcznie zrobioną. Mogą być prace indywidualne i zbiorowe. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w Niedzielę Palmową.
 10. W poprzednią niedzielę na misje do puszek zebraliśmy 5582 zł. Bardzo dziękujemy w imieniu misjonarzy.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu: na potrzeby kościoła bezimiennie złożono 150 i 200 zł; na dekoracje Grobu Pańskiego: KŻR z Mierziączki 200 zł, KŻR ze Strykowic Górnych 150 zł i 150 zł na misje oraz KŻR ze Strykowic Błotnych 100 zł na misje, KŻR ze Strykowic Górnych-Stefanowa 250 zł i na misje, 250 na dekorację Grobu Pańskiego oraz 250 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 12. W Gościu niedzielnym m.in. o rachunku sumienia i dobrej spowiedzi. Jest 2 numer Historii Kościoła (m.in. o inkwizycji i skąd się wziął celibat). Są też Dobre nowiny, L’Osservatore Romano, Świat misyjny i Misje dzisiaj.
 13. Wszystkim solenizantom, siostrze Adrianie, jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim Paniom z racji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ireneusz Mroczek z Niwek, l. 34 i Mirosław Jędra z Paciorkowej Woli Starej, l. 66. Wieczny odpoczynek…

 

25 II – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dziś obchodzimy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami – Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Misje wspieramy przez cały rok modlitwą, ofiarami duchowymi, szczególnie poświęcając choroby i cierpienia za misjonarzy oraz dobrowolnym postem. Składamy też zwyczajowo ofiarę na misje do zelatorów – członkowie Kół Różańcowych czy do puszki na misje, która znajduje się na ścianie obok ołtarza św. Józefa. Dziś, jak ogłaszaliśmy, po Mszach św. można też wesprzeć misje i misjonarzy ofiarą do puszek po wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za te ofiary. Bardzo serdecznie dziękuję grupom parafialnym, które podjęły się tej zbiórki do puszek, a przy tej okazji dziękuję również wszystkim osobom, które zbierały ofiary w Popielec na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Bóg zapłać.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.00; dla wszystkich o 17.15; dla młodzieży o 18.40. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o 16.15.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca, nabożeństwo w sobotę o godz. 17.30. W piątek spowiedź na Mszach św., a także w czasie Dróg Krzyżowych. Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa po Drodze Krzyżowej, a przed Mszą św.
 4. W najbliższy piątek rozpoczęcie pierwszego w tym roku tzw. kursu przedmałżeńskiego, czyli bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Następny odbędzie się prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca.
 5. W związku z coraz bardziej skomplikowaną procedurą rozliczania podatku od dochodu nie będzie możliwości rozliczania tzw. PIT-ów przy parafii. Nie mamy osób, które by się tego podjęły.
 6. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 III) Msza św. za poległych i w intencji Ojczyzny będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Później złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych na cmentarzu parafialnym.
 7. Na potrzeby kościoła złożono w minionym tygodniu bezimiennie 50 zł. Bóg zapłać.
 8. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej trwają zapisy na żywność w ramach Programu Pomoc Żywnościowa. Pomocą żywnościową w Programie mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, [których dochód nie przekracza: 2056,40 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1590 zł dla osoby w rodzinie].
 9. Polecamy prasę katolicką: w Gościu niedzielnym m.in. kolejna część jak się modlić. Jest też nowy numer Różańca i Któż jak Bóg.
 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.
 11. W tym tygodniu odszedł do Pana: Jan Mieczysław Majewski ze Strykowic Górnych, l. 88. Wieczny odpoczynek….

 

18 II – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas nawrócenia i pokuty, czas powrotu do Boga, w którym ma nas wspomagać modlitwa, post i jałmużna. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16.15. Droga Krzyżowa w piątki: z udziałem dzieci o 16.00, dla wszystkich o 17.15 (w najbliższy piątek prowadzona przez Grupę św. O. Pio) i dla młodzieży o 18.40. Jest możliwość przyjęcia Komunii św. po Drogach Krzyżowych, ale zachęcamy do pozostawania na Mszę św. Przypominamy, że Komunię św. można przyjąć dwa razy w ciągu dnia, ale ten drugi raz tylko na Mszy św., w której w całości uczestniczymy.
 2. Rekolekcje Wielkopostne dla wszystkich: 17-21 III. Rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych: 06-08 III. Dzieci przedszkolne, „0” i klasy I-III będą miały je w kościele Zesłania Ducha Świętego, zaś klasy IV-VIII w naszym kościele. Będą przyprowadzane do kościoła ze szkoły. Młodzież szkół ponadpodstawowych nie będzie miała dni wolnych na rekolekcje, ich nauki będą w ramach rekolekcji dla dorosłych.
 3. Dziś szczególnie modlimy się za ofiarodawców. Dziękujemy również za wszystkie ofiary, także te dziś składane na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać także za bezimienne ofiary z minionego tygodnia na potrzeby parafii, złożono 100 i 50 zł. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w Popielec do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie zebraliśmy 6861 zł. Środki te zostaną przekazane ofiarom przez Caritas. Bóg zapłać.
 4. Następna niedziela, 2 niedziela W. Postu, to dzień solidarności z misjonarzami, modlitwy i pomocy misjom Ad genetes. Z tej racji po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na misje, już dziś za ten dar dziękuję.
 5. W piątek po Drodze Krzyżowej dla młodzieży, ok. godz. 19.15 rozpoczynamy całonocną adorację Pana Jezusa, to ostatni piątek lutego. Zapraszamy wszystkich.
 6. Polecamy prasę katolicką: w Gościu niedzielnym m.in. początek rekolekcyjnego cyklu szkoła modlitwy. Jest też Mały gość dla dzieci.
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

 

11 II – VI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Przez gest posypania głów popiołem wejdziemy w czas odnowy duchowej i moralnej naszego życia poprzez nawrócenie, post i modlitwę. Msze Święte w Popielec o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe posiłki mają zostać ograniczone co do ilości.
 2. Ten tydzień to Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu, modlimy się też o trzeźwość w naszych rodzinach i Ojczyźnie. Piątek to także dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania małoletnich oraz za osoby skrzywdzone tym przestępstwem.
 3. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o 16.00; dla wszystkich o 17.15; dla młodzieży o 18.40. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o 16.15 (zmiana w stosunku do ubiegłego roku), a po nich o g. 17 Msza Święta z kazaniem.
 4. Za tydzień modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej Parafii.
 5. 2 lutego na zakony klauzurowe zebraliśmy 4210 zł. Bóg zapłać.
 6. W Gościu niedzielnym: jak dobrze przeżyć Wielki Post oraz o handlu ludźmi. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 7. Solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, niech Bóg wam błogosławi.
 8. W minionym tygodniu odeszła do Pana Marta Ozga z Łagowa, l. 53. Wieczny odpoczynek…
 9. WARSZTATY DLA RODZICÓW NASTOLATKÓW – „BUNT NA POKŁADZIE”
 10. Zapraszamy na warsztaty rodziców, którzy potrzebują wsparcia w budowaniu relacji z dzieckiem w okresie dojrzewania. Warsztaty odbędą się 16 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Spotkanie poprowadzi Michał Frąckowicz – mąż, ojciec, nauczyciel, wychowawca, katecheta, formator wspólnot, nauczyciel, pracownik Centrum Mocni w Duchu, odpowiedzialny za projekt „SOS dla wspólnot”.

  „Bunt na pokładzie” to projekt rekolekcyjny skierowany do rodziców nastolatków. Obejmuje część teoretyczną i warsztatową. Koszt udziału w warsztatach to 80 zł. Zapisy na warsztaty możliwe są internetowo przez stronę Duszpasterstwa Rodzin, www.rodzina.diecezja.radom.pl bądź osobiście w Wydziale.


  APEL

  PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

  O SOLIDARNOŚĆ Z OFIARAMI WOJNY NA UKRAINIE,

  PO DWÓCH LATACH OD INWAZJI ROSYJSKIEJ

  Wkrótce minie kolejna rocznica pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych z września 2023, od początku wojny zostało poszkodowanych ponad 27 tys. osób cywilnych, z czego 14 tys. odniosło rany, 7 tys. poniosło śmierć, w tym ok. 500 dzieci. Zginęło ok. 70 tys. żołnierzy ukraińskich, a 120 tys. odniosło rany. Na całym świecie zarejestrowano prawie 6,5 mln uchodźców wojennych z Ukrainy, w tym prawie 1 mln w Polsce.

  Od samego początku wojny Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas Diecezjalnych, Biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie, męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych, parafii, instytucji i firm oraz osób prywatnych – świadczy pomoc potrzebującym Ukraińcom zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie.

  Liczba osób która uzyskała pomoc rzeczową w Ukrainie w 2023 wyniosła 570 tys. Tylko w ramach programu Rodzina Rodzinie otoczono bezpośrednią opieką 1800 najbiedniejszych rodzin. Wysłano ponad 90 tys. paczek z żywnością i środkami higienicznymi. Caritas pomaga rodzinom z dziećmi, angażując się w organizację kolonii letnich i obozów, wsparcia psychospołecznego w świetlicach oraz centrach dziennej pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

  W naszym kraju Caritas prowadzi ponadto 28 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które wspomagają ponad 92 tys. uchodźców, wśród nich ponad 30% to dzieci. Ponad 70 tys. osób dorosłych i dzieci skorzystało ze wsparcia psychologicznego oraz różnego typu działań integracyjnych pozwalających na lepsze funkcjonowanie w polskim społeczeństwie. W kursach języka polskiego wzięło udział ponad 10 tys. osób, a 14 tys. osób otrzymało pomoc w znalezieniu zatrudnienia. W 2023 roku ponad 23 tys. osób korzystało ze schronienia w ośrodkach Caritas oraz innych placówkach kościelnych.

  To tylko niektóre z licznych działań, podejmowanych przez Kościół w Polsce, na rzecz ofiar wojny. Wszystkie one są niczym innym, jak Ewangelią w praktyce, w myśl słów: „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).

  Wojna trwa nadal, dlatego – mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego zwracam się z gorącym apelem o nieprzerwaną solidarność z potrzebującymi Ukraińcami. Proszę o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach w Polsce, po każdej Mszy Świętej w Środę Popielcową 14 lutego br.

  Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.

  Wszystkich ofiarodawców zapewniam o mojej serdecznej pamięci i modlitwie.

  Abp Stanisław Gądecki

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

04 II – V NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 1. Dziś jeszcze, po Mszy św. o godz. 17 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca po Mszy św. o godz. 18 nasza comiesięczna katecheza dorosłych poświęcona pogłębionemu przeżywaniu Mszy św. Zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę, 11 II wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z racji że jest to niedziela – Msza św. w intencji wszystkich chorych o g. 10.00. Zapraszamy.
 4. Jak dziękowałem za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej tak dziś dziękuję za rozebranie choinek i sprzątanie kościoła s. Iwonie, s. Karolinie, s. Anicie, ks. Piotrowi Popielowi, Teresie Pytlak, Krystynie Matuskiej, Marzenie i Dariuszowi Bolkom, Jerzemu Konckiemu, Zbigniewowi Chołujowi, Wojciechowi i Piotrowi Jargotom, Elżbiecie Wiśniewskiej, młodzieży: Klaudii Kustrze, Magdalenie Lis i Olenie Chołuj. Bardzo dziękuję za waszą pomoc.
 5. W minionym tygodniu KŻR z Mierziączki na misje złożyło 200 zł, pan Jan Celuch oraz jedna osoba bezimiennie złożyli po 100 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 6. Dziś w Gościu niedzielnym m. in. o tym, jak rozpoznać i rozwinąć powołanie. Zachęcamy.
 7. W grudniu ogłaszałem pielgrzymkę do Włoch na początku czerwca. Nie tylko w kilka dni zgłosił się komplet chętnych (52 osoby), ale jest kilkanaście osób w rezerwie i są kolejne pytania o ten wyjazd. Wobec tak wielkiego zainteresowania, by wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu, postanowiłem spróbować najpierw sondażowo zaproponować drugi taki sam wyjazd, z tym samym programem, ale w innym terminie, po 16 września. Jeśli do końca lutego uzbiera się nam grupa 35 osób, wtedy podejmę dalsze kroki, by ten drugi wyjazd organizować. Jeśli nie, wtedy będę spokojny, że przynajmniej próbowaliśmy odpowiedzieć na zapotrzebowanie. Dlatego od dziś mogą się do mnie zgłaszać osoby chętne na ten drugi wyjazd. Przypomnę program: pielgrzymka samolotową do Włoch (południowa część); poza Rzymem odwiedzamy Monte Cassino, Pompeje (MB Różańcowa i ruiny zasypanego miasta), Neapol (ks. Dolindo), Sanktuarium Św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo, Lanciano (cud eucharystuczny), Manopello (chusta ze Świętym Obliczem) oraz jaskinie Castellana i Alberobello (trulli). Zachęcam.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia.
 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana Kazimierz Domagała z Atalina, l. 70 i Mirosław Piotrowski pochodzący od nas, l. 76. Wieczny odpoczynek…

 

28 I – IV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 1. W piątek, 2 II obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy Świętej. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe.
 2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Litania do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy św. o godz. 17. Nabożeństwo we czwartek i sobotę o godz. 17.30, spowiedź w piątek od 16.30 i w czasie Mszy św.
 3. W naszej parafii jest wiele osób starszych, które, choćby chciały, nie są w stanie przyjść do kościoła. Jest możliwość, by przynajmniej w pierwsze piątki ksiądz przyszedł do nich z Komunią św. Wystarczy tylko zgłosić, że te osoby tego pragną. Oczywiście, mogą je zgłosić bliscy.
 4. W środę rozpoczęcie zapisów na tzw. Kurs Przedmałżeński, który odbędzie się od 1 do 3 marca. Zapisy wyłącznie przez stronę internetową.
 5. Na potrzeby parafii w minionym tygodniu złożono bezimiennie ofiarę 200 zł. Bóg zapłać.
 6. Z prasy jest Gość niedzielny, a w nim m.in. o religii w szkole oraz trochę inne spojrzenie na wizytę duszpasterską. Jest też Różaniec, Rycerz Niepokalanej oraz Dobre nowiny.
 7. Najlepsze życzenia składamy solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz naszym Siostrom Kapucynkom i wszystkim osobom konsekrowanym z okazji ich święta.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Marian Molendowski, l. 84 i Stanisława Kustra, l. 90. Oboje ze Strykowic Błotnych. Wieczny odpoczynek…

 

21 I – III NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Przypomina ona wszystkim o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, że jest to słowo samego Boga do człowieka.
 2. We wtorek 23 stycznia, o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z Ojcem Pio.
 3. Najbliższy piątek to ostatni piątek miesiąca, a więc mamy całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy jak zawsze Mszą św. o godz. 18.00.
 4. W sobotę, 27 stycznia przypada trzecia rocznica ingresu bpa Marka do naszej katedry. Obejmujemy go naszą modlitwą.
 5. Wczoraj zakończyliśmy planową wizytę duszpasterską. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie, okazaną gościnność, także za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Jeśli ktoś z różnych powodów nie mógł nas przyjąć w tym czasie, a chciałby, byśmy odwiedzili go jeszcze w ramach wizyty kolędowej, będziemy do dyspozycji przez trzy najbliższe dni, od poniedziałku do środy, przed południem i popołudniu. Wystarczy zgłosić takie zaproszenie dziś po Mszach św. w zakrystii.
 6. Z prasy jest do nabycia Gość niedzielny, a w nim m.in. odpowiedź na pytanie czy umieszczenie osoby schorowanej w placówce opiekuńczej oznacza naruszenie IV przykazania. Jest też Mały gość niedzielny.
 7. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, szczególnie modlimy się za ofiarodawców. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii z racji kolędy oraz za ofiary bezimiennie złożone w tym tygodniu: 2 razy po 200 zł. Bóg zapłać.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 9. W tym tygodniu odszedł do Pana Leszek Choroś ze Zwolenia, l. 54. Wieczny odpoczynek…

 

14 I – II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 1. W dniach 18-25 stycznia ma miejsce w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Wierzymy, że wzmożona modlitwa zaowocuje większym pojednaniem wszystkich wierzących w Chrystusa.
 2. Dziękujemy za gościnne przyjmowanie nas po kolędzie. W tym tygodniu plan wizyty duszpasterskiej jest następujący: Program kolędy.
 3. Jak zapewne wielu zauważyło, jeszcze przed świętami w czasie odśnieżania uszkodzone zostało ogrodzenie przy kaplicy św. Anny. Firma zobowiązała się je naprawić w dogodnym momencie.
 4. Za tydzień modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła.
 5. Na potrzeby parafii złożono bezimiennie 200 i 100 zł. Bóg zapłać. Bóg zapłać również za ofiary na potrzeby scholi parafialnej w wysokości 3849 zł, zebrane w Uroczystość Trzech Króli przy rozprowadzaniu kredy. Dziękujemy także rodzicom naszych scholanek, którzy aktywnie włączyli się w tę akcję.
 6. Z prasy katolickiej Gość niedzielny, a w nim. m.in. o przyszłości Funduszu Kościelnego .
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim Babciom i Dziadkom z racji ich święta życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Danuta Adamczyk-Majewska ze Zwolenia, l. 73; Józef Molendowski z Podzagajnika, l. 75; Halina Forc ze Zwolenia, l. 97. Wieczny odpoczynek…

 

07 I – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2024

 

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego, pozostającego w bezpośredniej łączności z wydarzeniem Bożego Narodzenia.
 2. Jutro comiesięczna katecheza dla dorosłych po ostatniej Mszy św., czyli ok. 18.30. M.in. omówimy teologię tacy. Zapraszam
 3. W tegorocznym konkursie kolęd MOJA KOLĘDA, zorganizowanym przez naszą parafię 30 grudnia, łącznie wzięło udział 150 osoby. Odbył się on w dwóch formach – stacjonarnej oraz on-line. W formie nagrań on-line udział wzięło 2 grupy przedszkolne oraz dziesięcioro solistów, w tym jedna z zagranicy. W formie stacjonarnego występu udział wzięły 3 grupy dorosłych, dwie grupy młodzieży oraz dwie grupy dziecięce. Solo wystąpiła jedna osoba dorosła i siedmioro dzieci w wieku 5-10 lat. Gratulujemy wszystkim śpiewającym i przygotowującym ich oraz nagrodzonym, dziękujemy za wspólne kolędowanie na chwałę Nowonarodzonego Jezusa. Dziękujemy oczywiście za organizację Konkursu s. Iwonie, także za poprowadzenie konkursu, jury oceniającemu: ks. Piotrowi Stępniowi, p. Urszuli Polak i s. Karolinie Borzęckiej oraz ks. Piotrowi Popielowi, który czuwał nad stroną techniczną.
 4. Wczoraj w zwoleńskim Orszaku uczestniczyło chyba ponad 1,5 tys. osób, którzy podążali za trzema królami, aby oddać część Dzieciątku Jezus. Dziękujemy władzom, instytucjom i szkołom: młodzieży, dzieciom i WTZ-owi za przygotowanie pięknych jasełek, poloneza i poczęstunek. Dziękujemy za żywą szopkę, powozy i piękną oprawę. Serdecznie dziękujemy organizatorom, szczególnie s. Iwonie Turowskiej i Rycerzom Kolumba z p. Dariuszem Bolkiem, sponsorom, partnerom oraz tym, którzy wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Uliczne jasełka są nie tylko świadectwem przywiązania do wiary, ale okazją do rodzinnego świętowania, które łączy pokolenia i przybliża istotę Bożego Narodzenia.
 5. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie księży po kolędzie. Z wizytą duszpasterską udamy się w następującym porządku: Program kolędy.
 6. Przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa, tzw. kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 1-3 marca. Rozpoczęcie zapisów przez internet 31 stycznia.
 7. Na potrzeby kościoła złożono w tym tygodniu bezimiennie ofiary w wysokości 200 i 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Dziś pierwszy w tym roku numer Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o katechezie w szkole.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 

31 XII – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

 1. Dziś święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Najświętsza Rodzina jest wzorem dla naszych rodzin. Modlimy się za nasze rodziny. Dziś o 16.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku z hymnem Ciebie Boga wysławiamy, a po nim Msza św. za wszystkich Parafian.
 2. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 3. W sobotę, 6 I Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane Uroczystością Trzech Króli. Msze św. prawie jak w każdą niedzielę, tzn. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Nie ma Mszy św. o 12.45 z racji Orszaku Trzech Króli. Chcemy oddać pokłon Narodzonemu Jezusowi, to jest wyraz naszego okazania czci Nowonarodzonemu. O 11.30 będzie Msza św. dla uczestników Orszaku. Po niej zgromadzimy się na parkingu obok. Prosimy również, aby 6 stycznia nie parkować aut na parkingu od strony ogrodzenia plebanii. Stąd po modlitwie ruszymy w uroczystym Orszaku. Przejdziemy ulicami Kard. Wyszyńskiego, Lubelską, 3 maja, Aleją Pokoju i Krakowską do Placu Kochanowskiego. Orszak będzie ubogacony przedstawieniami przygotowanymi przez dzieci i młodzież. Na Pl. Kochanowskiego przy szopce, na zakończenie, przewidziany jest również poczęstunek dla uczestników. Zapraszamy, także całymi rodzinami, do wzięcia udziału, niech to będzie wyraz naszej wiary i czci wobec Jezusa oraz podkreślenie prawdy o istocie tych świąt czyli narodzeniu Syna Bożego. Od naszej obecności, od zaangażowania zależy świadomość tych świąt u najmłodszych. Informujmy i zapraszajmy innych. Dzieci niech przygotują gwiazdki na Orszak, by je nieść. Hasłem Orszaku jest „W żłobie leży”.
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek i piątek nabożeństwo o 17.30. Przypominamy obchodzącym I piątki (dzieciom i młodzieży), że ważne jest, by tego dnia przystąpić do Komunii św. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej nie ma obowiązku przystępowania do spowiedzi, z kartką z I piątku można przyjść do zakrystii, podpiszemy ją. Oczywiście jest też możliwość spowiedzi na każdej Mszy św. dziś i jutro.
 5. Za świąteczną dekorację kościoła i przygotowanie szopki serdecznie dziękujemy s. Karolinie, s. Iwonie, s. Anicie, ks. Piotrowi Popielowi, Dariuszowi Bolkowi, Tomaszowi Krawcowi, Jerzemu Konckiemu, Pawłowi Bremerowi, Bogusławowi Wolskiemu, Teresie Pytlak, Lucynie Czerwińskiej, Marzenie Bolek, Przemysławowi Baranowi, Piotrowi Jargotowi, Elżbiecie Wiśniewskiej, młodzieży: Igorowi Pytlakowi, Jakubowi Sałbutowi, Patrykowi Musze, Ani i Asi Czerwińskim; przedstawicielom klas ósmych i siódmych, Uniwersytetowi III Wieku, dzieciom. Za choinki i wszelką inną pomoc przedświąteczną dziękuję Panu Leśniczemu z Anusina, Henrykowi Matydze, Wojciechowi Jargotowi, Stanisławowi Kacperczykowi oraz parafianom za pomoc i świąteczne życzenia. Dziękuję Chórowi Parafialnemu za oprawę muzyczną przed i na Pasterce oraz Asyście Liturgicznej.
 6. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za przyjęcie nas i gościnność. Program kolędy.
 7. W czasie kolędy sprawy kancelaryjne załatwiamy o godz. 8.00 lub o godz. 13.00. W sprawach pogrzebu najlepiej wcześniej zadzwonić (telefon 660 898 425).
 8. W minionym tygodniu bezimiennie złożono na potrzeby kościoła 200 zł. Bóg zapłać.
 9. Z prasy jest „Któż jak Bóg”.
 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask.
 11. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Barbara Pyszczek ze Zwolenia, l. 77. Wieczny odpoczynek….

 

25 XII – BOŻE NARODZENIE 2023

 

 1. BOŻE NARODZENIE
 2. MOI DRODZY

  Z Bożym Narodzeniem kojarzy się nam zawsze tkliwość, miłość, pokój, niewinność, czułość, delikatność, bliskość drugiego człowieka. Człowiek czuje się kochany i okazuje swoją miłość wobec drugiego. Bo taki przykład daje nam Bóg, który staje się jednym z nas, i to tym najmniejszym, dzieckiem, powierzając swój los w nasze ręce, czyniąc się zależnym od człowieka. Tym samym okazuje wielką swą miłość do nas i ufność, zaufanie, które pokłada w każdym z nas. Odtąd już tak naprawdę nie jestem sam, bo On jest przy mnie.

  W imieniu wszystkich nas Kapłanów i Sióstr Zakonnych naszej parafii, życzę każdemu z Was, naszych Parafian i Gości poczucia takiej bliskości Boga, niech przeżycie tych świąt napełni Was Bogiem i Jego miłością, byście sami doznawszy Jego bliskości i miłości przekazywali ją innym. Niech Boża radość i pokój ciągle Wam towarzyszy wypełniając wasze serca i promieniując na innych.

  Życzymy Wam błogosławionych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 3. Jutro święto św. Szczepana porządek niedzielny.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Najświętsza Rodzina jest wzorem dla naszych rodzin. Przypomina nam ono o odpowiedzialności za najbliższych, także za ich wieczność. Stąd potrzeba oczywiście przykładu, ale i modlitwy za swoją rodzinę. To także ostatni dzień roku. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30 z hymnem Ciebie Boga wysławiamy, a po nim Msza św. za wszystkich Parafian.
 5. Serdeczne podziękowania za świąteczną dekorację kościoła i przygotowanie szopki. W kolejną niedzielę podziękuję imiennie, dziś tylko ogólnie, by nie przedłużać.
 6. We czwartek 28.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Czym ona jest? To spotkanie i wspólna modlitwa za każdą rodzinę. Kapłan przychodzi z Bożym błogosławieństwem dla rodziny i domu na Nowy Rok. Przyjęcie kapłana to też znak naszej wiary i określenie się jako wierzących. Niech będzie przygotowany krzyżyk, zapalona świeca, woda święcona z kropidłem, Pismo św. Podobnie jak w ubiegłym roku, znakiem zaproszenia będzie w przypadku domów jednorodzinnych otwarta furtka bądź brama, zaś w blokach religijny obrazem na drzwiach od strony klatki schodowej, tam będziemy pukać. Program kolędy.
 7. Zakończyliśmy zgłoszenia do konkursu kolęd. Odbędzie się on w sobotę 30.12. o godz.15.00 w kościele.
 8. By nie było wątpliwości w piątek 29 grudnia post obowiązuje.
 9. Jeszcze raz wszystkim życzymy błogosławionych Świąt. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask.

 

24 XII – IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś kończy się Adwent, Wigilią rozpoczynamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy: z modlitwą, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. Kościół zachęca nas do zachowania w Wigilię postu. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 17.00. O północy Pasterka. Pół godziny wcześniej wspólne kolędowanie poprowadzi Chór Betania. Msze św. w Boże Narodzenie jak w niedzielę; 11.30 w intencji przeżywających jubileusze małżeńskie, o 12.45 dla dzieci z specjalnym tortem urodzinowym Pana Jezusa. W Boże Narodzenie Msza św. w Mierziączce o godz. 14.30.
 2. Świąteczną pomocą z „Serduszek” objęliśmy 76 osób. Bardzo dziękujemy za wrażliwość serca. Dziękujemy PSP w Zwoleniu za aktywne włączenie się w tę akcję. Bardzo serdecznie dziękuję s. Iwonie za czuwanie nad całością przedsięwzięcia, paniom Katechetkom i osobom z Caritasu, które jej pomagały.
 3. Bardzo dziękujemy Paniom, które przez trzy niedziele Adwentu rozprowadzały świece Caritasu.
 4. W najbliższą sobotę 30.12 rozstrzygnięcie konkursu kolęd MOJA KOLĘDA. Konkurs kolęd odbędzie się w dwóch formach: on-line dla najmłodszych oraz w formie stacjonarnej prezentacji zgłoszonych uczestników w naszym kościele parafialnym. Ocena wykonawców dokonana przez jury też będzie w tych dwóch oddzielnych kategoriach. Bardzo serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
 5. W czwartek 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Z racji, że czasami są wątpliwości czy mamy pukać czy też nie, podobnie jak w ubiegłym roku, prośba, by znakiem, że rodzina nas zaprasza był: w bloku obrazek religijny przyklejony na drzwiach wejściowych, zaś w przypadku domów jednorodzinnych po prostu otwarta furka wejściowa na posesję. Program tygodniowy.
 6. W tym tygodniu na kościół 50 zł złożyła Kazimiera Dąbrowska (Ostrowy) oraz bezimiennie złożono 100 zł. Oaza w ramach kiermaszu kart świątecznych i pierników zebrała 1407 zł na formację dzieci i młodzieży. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Z prasy do nabycia świąteczno-noworoczny Gość niedzielny, a w nim dołączony jest audiobook, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia; czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie; jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów. Cena powiększonego wydania „Gościa” z audiobookiem wynosi 15 zł. Jest też nowy numer Rycerza Niepokalanej i Różańca.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

17 XII – III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje. Rekolekcje to szczególny czas łaski dla każdego z nas. Program rekolekcji: w poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką ogólną o godz. 6.30, 9.00 i 18.15. Dla kobiet stanowe w poniedziałek, a we wtorek dla mężczyzn o godz. 17.00. Młodzież ma spotkania jutro, we wtorek i środę o godz. 19.15. Dla chorych i starszych nauka w środę o godz. 9.00. Nauki dla dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 15.30. Spowiedź święta dla wszystkich w środę po południu: od godz. 15.00 do 18.00, a w czwartek od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. Nie odkładamy spowiedzi na później. W środę i czwartek przyjadą kapłani na spowiedź, postarajmy się tak zaplanować obowiązki, aby klęknąć w te dni przy konfesjonale. Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim przeżycie religijne, doświadczymy radości i Bożego pokoju tylko czystym sercem. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy o 7.15. Codziennie modlimy się za naszego rekolekcjonistę ks. Tomasza i o dobrą spowiedź. We wtorek taca przeznaczona dla naszego Ojca Rekolekcjonisty.
 2. W środę udajemy się do chorych i osób, które nie mogą przyjść do kościoła od godz. 10.15 i od godz. 15.00. Prosimy zgłaszać adresy chorych.
 3. W piątek 22 XII konferencja dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w Centrum Regionalnym.
 4. W sobotę nabożeństwo Ojca Pio o godz. 17.00.
 5. W niedzielę za tydzień kończy się Adwent, będzie to 4 niedziela Adwentu, a równocześnie Wigilia, którą rozpoczynamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte do południa jak w każdą niedzielę, nie ma Mszy o godz. 17.00. O północy Pasterka. Pół godziny wcześniej wspólne kolędowanie poprowadzi Chór Betania. To ostatni też czas do wykorzystania, by przyjście na świat Syna Bożego uczcić pojednaniem z Bogiem, pojednaniem w rodzinach, domach i sąsiedztwie. To także czas do szczególnej pamięci o ludziach słabych i samotnych oraz o tych, którzy odeszli do wieczności. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy: z modlitwą, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd – w Gościu niedzielnym dodatek – wkładka z modlitwą przy stole wigilijnym. Obowiązku zachowania postu nie ma, tak stanowi prawo, ale grzechu nie ma jeśli ten post zgodnie z naszymi tradycjami zachowamy, i do tego t